Rusya Gayrimenkul Yatırımlarını Türkiye’ye Kaydıracak

Avrupa'nın ambargo tehditleri alan Rusya'nın Türkiye'de yaptığı gayrimenkul yatırımlarını arttırması öngörülüyor. Bu da Türkiye emlak piyasasını canlandıracak.

14 Temmuz 2014
Rusya Gayrimenkul Yatırımlarını Türkiye’ye Kaydıracak

Avrupa'nın ambargo tehditleri alan Rusya'nın Türkiye'de yaptığı gayrimenkul yatırımlarını arttırması öngörülüyor. Bu da Türkiye emlak piyasasını canlandıracak.

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gerginlik nedeniyle Amerika ve Avrupa’nın Rusya’ya ambargo tehditinde bulunması, Rusya’nın Türkiye’ye bakış açısını değiştirip güvenini arttırdı. Bu değişikliğin Türkiye’de gayrimenkul ve inşaat yatırımlarına satış olarak yansıdığını vurgulayan Demir inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Türkiye’nin dünyada yükselen değeri ve güvenli bir liman olması; Rus, Alman, İngiliz ve Orta Doğu vatandaşlarının son günlerde sadece gayrimenkule değil küçük sanayi ve işletmelere de talep göstermesini sağladı. Bu da Türkiye’nin önünün açık olduğunun bir ibaresidir’’ dedi.

Ukrayna ve Suriye’de yaşanan gelişmeler, dünya haritasında ülkeler arası dengeleri yeniden şekillendirirken, Türkiye’deki pek çok sektörü de doğrudan etkiliyor.

GAYRİMENKUL VE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TALEP ARTIŞI

Türkiye’nin lokomotif sektörleri gayrimenkul ve inşaat da bölge ülkelerde yaşanan gelişmelerden dolayı talep artışıyla olumlu etkilenmeye başladı. Bölge ülkelerde yaşanan gelişmelerin sektöre talep artışı yönünde bir hareketlilik kazandırdığını ifade eden Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, özellikle Rusya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelen talebin artarak ilerlediğini, Büyükçekmece’de akıllı ev konseptiyle inşa edilen Demir La Vida ile Eylül’de temelleri atılacak İzmir Gaziemir projesine yönelik taleplerde ciddi artış yaşandığını belirtti.

PRESTİJLİ KONUTLARIN EN BÜYÜK TALİBİ ORTADOĞULU YATIRIMCILAR

Türkiye’de gayrimenkulün ucuz olması sebebiyle döviz ve altın gibi enstrümanlara kıyasla yatırımcıya her zaman kazandırdığını belirten Demir, Mütekabiliyet Yasası ile birlikte Orta Doğu bölgesinden gelen talepte yaşanan niteliksel değişimin de altını çizdi. Demir, “Orta Doğulu yatırımcı, geçtiğimiz dönemlerde Türkiye’ye yönelik yatırımlarında kalite aramak yerine ucuz yatırım fırsatı arıyordu. Ancak bugün bu bölgeden gelen yatırımlarda prestijli konut arayışı ön plana çıkıyor. Orta Doğulu yatırımcı artık ucuz konut değil prestijli konut satın alıyor’’ dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Beyanname Vermeme Cezası 2016

Beyanname Vermeme Cezası 2016

Beyanname vermeme cezası 2016 ne kadar sorusunun yanıtı haberimizde görebilirsiniz...

11 Nisan 2016


Yeni Borçlar Kanunu Kira Artış Oranı

Yeni Borçlar Kanunu Kira Artış Oranı

Yeni Borçlar Kanunu ile kira artışı oranı yeniden düzenlendi. İşte Yeni Borçlar Kanunu kira artışı h

06 Nisan 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat