Sabancı Holding’ten 220 Milyon Dolarlık Dev Alım

16 Temmuz 2014
PAYLAŞ
Sabancı Holding’ten 220 Milyon Dolarlık Dev Alım

Şirketler dünyasının lokomotiflerinden Sabancı Holding, 220 milyon dolarlık dev bir alım gerçekleştirdiğini KAP'a bildirdi.

Sabancı Holding'e ait çimento sektöründe faaliyet gösteren Çimsa, Sançim Bilecik Çimento'nun tamamını 220,7 milyon dolara almak için sözleşme imzaladığını Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Sabancı Holding şirketlerinden Çimsa, Sançim Bilecik Çimento'nun sermayesinin yüzde 100'ünü satın alınması konusunda hisse alım satım sözleşmesi imzaladı.

Nominal değeri 87.5 milyon lira olan hisselerin devir bedeli düzeltmeler hariç 220.7 milyon dolar olarak belirlendi.

SÖZLEŞME İMZALANDI

KAP'ta dün akşam yayınlanan açıklamaya göre, hisselerin, Aunde Teknik Tekstil, E.N.A. Tekstil, Celal Sönmez, Ali Cem Sönmez, Osman Sönmez, Cemil Sönmez, Ali Hazır ve Mehmet Hazır'dan satın alınması konusunda 15 Temmuz 2014 tarihinde "Hisse Alım ve Satım Sözleşmesi" imzalandı.

BEDEL KAPANIŞTAN SONRA ÖDENECEK

Hisselerin devri ve hisse devir bedelinin ödenmesi, Rekabet Kurulu'nun izninin alınmasından ve hisse devir sözleşmesinde öngörülen diğer işlemlerin yerine getirilmesinden sonra kapanışta gerçekleştirilecek.

SATICI ŞİRKETLER İLE ÇİMSA ARASINDA SERMAYE İLİŞKİSİ YOK

Açıklamada yer alan bilgiye göre, satıcı şirketler ve kişiler ile Çimsa arasında denetim ve sermaye bakımından dolaylı veya dolaysız bir ilişki bulunmuyor.


"Sabancı Holding’ten 220 Milyon Dolarlık Dev Alım" haberine ait yorum yok

Yorum Yap