Sakarya Karasu’da Bu Alanlar İçin Acele Kamulaştırma Kararı Çıktı

Sakarya Karasu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Şubat 2016
Sakarya Karasu’da Bu Alanlar İçin Acele Kamulaştırma Kararı Çıktı

Sakarya Karasu’da bazı alanlar BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret şirketine münferit yatırım yeri olarak tahsis edildi. Bu Kapsamda bazı alanlar için kamulaştırma kararı çıktı…

19 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararla Sakarya Karasu’da bazı alanlar BMC Otomotiv ve Ticaret şirketine münferit yatırım yeri olarak tahsis edildi.

Yine aynı kararla söz konusu alanda belirtilen özel mülkiyetteki taşınmazlarla ilgili yatırım faaliyetlerine tahsisi amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma yapılabilir denildi.

Açıklamaya göre; münferit yatırım yeri olarak tahsis edilen alandaki taşınmazlar, kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından tapuda hazine adına tescil edilecek. Yatırımcı tarafından sabit yatırım tutarının binde beşinin Bakanlık Merkez Saymanlık Müdürlüğü hesabanı yatırılmasını katiben bu taşınmazlar üzerinde maliye bakanlığınca kamulaştırma bedeli bakanlık bütçesinden karşılanmış ise bedel karşılığında, yatırımcı tarafından karşılanmış ise bedelsiz olarak hazine taşınmazları üzerinde ise ilgili mevzuata göre bedeli karşılığında ve sözleşmesinde belirtilen süre kadar yatırımcı lehine irtifak hakkı tesis edilecek.

KAMULAŞTIRILACAK ALANLARIN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.