Sakarya Sapanca’ya Bir Tesis Daha!

01 Eylül 2015
PAYLAŞ
Sakarya Sapanca’ya Bir Tesis Daha!

Sakarya'ya bağlı Sapanca bölgesindeki Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisleri'ne bir yenisi daha ekleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sapanca Muhtelif Yerler İçme Suyu Projesi’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Rüstem Keleş, "Şehir genelinde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Sapanca’ya bağlı 11 mahalle için başlattığımız içme suyu yatırımımız da sürüyor. Uzunkum, Ünlüce, Kuruçeşme, Dibektaş, Nailiye, Hacımercan, Şükriye, Balkaya, Memnuniye, İlmiye ve Fevziye Mahalleleri için 65 kilometre hat ve iki içme suyu deposu inşa ediyoruz" dedi.

UZUN YILLAR SORUN YAŞANMAYACAK

Projenin Pamukova Eskiyayla havzasında yapımına devam edilen Akçay Barajı ile entegre olacağını da açıklamalarına ekleyen Rüstem Keleş, "5,5 milyonluk çalışmamızla Sapanca’ya bağlı yüksekte kalan yerleşimlerin içme suyu geleceğini garanti altına alacağız. Yatırımımız sayesinde yağışlı havalarda bölgenin içme suyunda bulanma yaşanmayacak. 11 mahallemize de daha bol içme suyu ulaşacak. Projemiz aynı zamanda Akçay Barajı ile de entegre olacak. Tüm yatırımlarımızın tamamlanmasıyla bölge uzun yıllar içme suyunda hiçbir sorun yaşamayacak" diye konuştu.

[caption id="attachment_67435" align="aligncenter" width="1024"]SASKİ BAŞKANI RÜSTEM KELEŞ, SAPANCA MUHTELİF YERLER İÇMESUYU PROJESİNDE ÇALIŞMALARIN TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİNİ  AÇIKLADI. (İHA/SAKARYA-İHA) SASKİ BAŞKANI RÜSTEM KELEŞ, SAPANCA MUHTELİF YERLER İÇMESUYU PROJESİNDE ÇALIŞMALARIN TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİNİ AÇIKLADI. (İHA/SAKARYA-İHA)[/caption]

EN İLERİ TEKNOLOJİ

İlçede daha önce devreye alınan Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesislerine bir yenisinin daha ekleneceğinin müjdesini de veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Sapanca ilçemizde 3 içme suyu arıtma tesisimiz var. Yürüttüğümüz Üst Köyler İçme Suyu projesi kapsamında bir içme suyu arıtma tesisi daha inşa edeceğiz. En ileri teknolojiyle arıtma yapacak Memnuniye Tesisleri’nin de inşallah kısa süre içerisinde ihalesine çıkacağız. Yatırımlarımızın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

İHA


"Sakarya Sapanca’ya Bir Tesis Daha!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap