Sakarya Sapanca’ya Bir Tesis Daha!

Sakarya Sapanca'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Eylül 2015
Sakarya Sapanca’ya Bir Tesis Daha!

Sakarya'ya bağlı Sapanca bölgesindeki Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisleri'ne bir yenisi daha ekleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sapanca Muhtelif Yerler İçme Suyu Projesi’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Rüstem Keleş, "Şehir genelinde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Sapanca’ya bağlı 11 mahalle için başlattığımız içme suyu yatırımımız da sürüyor. Uzunkum, Ünlüce, Kuruçeşme, Dibektaş, Nailiye, Hacımercan, Şükriye, Balkaya, Memnuniye, İlmiye ve Fevziye Mahalleleri için 65 kilometre hat ve iki içme suyu deposu inşa ediyoruz" dedi.

UZUN YILLAR SORUN YAŞANMAYACAK

Projenin Pamukova Eskiyayla havzasında yapımına devam edilen Akçay Barajı ile entegre olacağını da açıklamalarına ekleyen Rüstem Keleş, "5,5 milyonluk çalışmamızla Sapanca’ya bağlı yüksekte kalan yerleşimlerin içme suyu geleceğini garanti altına alacağız. Yatırımımız sayesinde yağışlı havalarda bölgenin içme suyunda bulanma yaşanmayacak. 11 mahallemize de daha bol içme suyu ulaşacak. Projemiz aynı zamanda Akçay Barajı ile de entegre olacak. Tüm yatırımlarımızın tamamlanmasıyla bölge uzun yıllar içme suyunda hiçbir sorun yaşamayacak" diye konuştu.

[caption id="attachment_67435" align="aligncenter" width="1024"]SASKİ BAŞKANI RÜSTEM KELEŞ, SAPANCA MUHTELİF YERLER İÇMESUYU PROJESİNDE ÇALIŞMALARIN TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİNİ  AÇIKLADI. (İHA/SAKARYA-İHA) SASKİ BAŞKANI RÜSTEM KELEŞ, SAPANCA MUHTELİF YERLER İÇMESUYU PROJESİNDE ÇALIŞMALARIN TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİNİ AÇIKLADI. (İHA/SAKARYA-İHA)[/caption]

EN İLERİ TEKNOLOJİ

İlçede daha önce devreye alınan Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesislerine bir yenisinin daha ekleneceğinin müjdesini de veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Sapanca ilçemizde 3 içme suyu arıtma tesisimiz var. Yürüttüğümüz Üst Köyler İçme Suyu projesi kapsamında bir içme suyu arıtma tesisi daha inşa edeceğiz. En ileri teknolojiyle arıtma yapacak Memnuniye Tesisleri’nin de inşallah kısa süre içerisinde ihalesine çıkacağız. Yatırımlarımızın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.