Sakarya Yeni Stad İnşaatı Son Durum

Sakarya Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Şubat 2016
Sakarya Yeni Stad İnşaatı Son Durum

28 bin kapasiteli yeni Sakarya Stadı inşaatı hızla devam ediyor. İşte Sakarya yeni stad inşaatında son durum…

Sakarya yeni stad inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Sakaryaspor’un geçen yıl TOKİ tarafından inşaatına başlanan 28 bin kapasiteli yeni stadının yüzde 70’i tamamlandı.

Sakarya yeni stadın gelecek sezona yetiştirilmesi planlanıyor.

YENİ SAKARYA STADI NE ZAMAN AÇILACAK?
İnşaatın yüzde 70 oranında tamamlandığına dikkat çeken
Gençlik ve Spor Sakarya İl Müdürü Fatih Çelikel, “28 bin 160 koltuk kapasiteli, 29 adet locası bulunan yeni stadımızın şu anda çatısının örtülme aşamasındayız. Yüzde 70 seviyesine ulaştı. Stadımızı Temmuz ayının sonunda teslim almayı hedefliyoruz” dedi.

Projenin yapımında gelinen son aşama ile ilgili bilgi veren Şantiye Şefi Fazlı Ekşi, “Koltuk çalışmalarına başladık. Çatımız yüzde 98 seviyelerine ulaştı ve yakında aşıklarımız da gelecek. Önümüzdeki aydan itibaren çatı kaplama işine başlayacağız. 24 Temmuz’da geçici kabul yapacağız” ifadesinde bulundu.

Tribünlerin, her taraftarın sahanın tamamını görebileceği bir şekilde tasarlandığına dikkat çeken Ekşi, Herhangi bir afet durumunda stadın hızlı boşaltılması için alt ve üst tribünlere ayrı giriş kapıları var dedi.

SAKARYA STADI NEREYE YAPILIYOR?
Sakarya stadı Adapazarı’nda 128 dönüm arazinin 28 dönümünün üzerinde yapılıyor. Sakarya Stadı projesinde;
-18 asansör
-29 loca
-22 mescit
-Emzirme odaları ve çocuk oyun alanları
-495 kişilik VIP tribünü
-232 loca
-378 kişilik basın tribünü
-150 engelli seyirci ve 150 engelli refakatçı koltuğu bulunuyor.

Stadın bodrum katta 8'i engelli 151 araçlık kapalı otopark, çevresinde ise 77'si engelli, bin 342 araçlık açık otoparkla hizmet vermesi amaçlanıyor.

Sakaryaspor, mücadele ettiği 3. Lig'den bir üst lige çıkarak, yeni stadında 2. Lig müsabakası oynamayı hedefliyor. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.