Sakarya’nın Yeni Stadı Ne Zaman Tamamlanacak ?

24 Aralık 2014
PAYLAŞ
Sakarya’nın Yeni Stadı Ne Zaman Tamamlanacak ?

Sakaryalıları yeni yapılan stadyumun heyecanı sardı. 28 bin seyirci kapasitesine sahip stadın inşaat çalışmalarının yüzde 30'a yakını tamamlandı.

Türk futboluna yapılan yatırım hız kesmeden devam ediyor. Türkiye'deki futbol imajının düzelmesine büyük katkı sağlayan modern stadyumlara bir yenisi daha ekleniyor. Tamamlandığında 28 bin 160 seyirci kapasitesine sahip olacak olan Yeni Sakarya Stadı'nı Spor Toto 3'üncü Lig ekiplerinden Sakaryaspor kullanacak.

yeni-sakarya-stadi-1

YENİ SAKARYA STADI NE ZAMAN TAMAMLANACAK ?

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya'daki futbol dünyasına yeni bir soluk getirecek olan stadyumun 2016 yılı başında tamamlanacağını söyledi.

yeni-sakarya-stadi-2

Toçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni statta 460 loca yer alacağını belirterek, kulübe ciddi gelir sağlanacağını anlattı.

yeni-sakarya-stadi-3

Yeni stadın sporun geleceğine yönelik en önemli yatırımlardan olacağını anlatan Toçoğlu, "Sakarya'da sporun ve sporcunun yanında yer alan hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İnşallah yeni stadyum projemizi 2016 yılının başında tamamlayacağız" diye konuştu.

yeni-sakarya-stadi-13

Toçoğlu, stadın maksimum kapasitesinin 28 bin 160 kişi olacağına dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

yeni-sakarya-stadi-14

"16 bloktan oluşan yeni stat projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Şu an yüzde 30 oranında yapım çalışmaları tamamlandı. Yeni stada ulaşım konusunda sorun yaşanmayacak. Sakarya'da sporun geleceğine yönelik önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Altyapı sorumluluğunu üstlendiğimiz Sakaryaspor'a modern altyapı tesisi kazandırdık. Yeni tesisimizin adını da hemşehrilerimizle birlikte belirledik. İnşallah en kısa sürede Ekrem Karaberber Altyapı Tesisleri'ni de hizmete alacağız"

yeni-sakarya-stadi-15

İşte Yeni Sakarya Stadı şantiyesinden en son fotoğraflar :


"Sakarya’nın Yeni Stadı Ne Zaman Tamamlanacak ?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap