Sakaryaspor'un Yeni Stadı Ağustos Başında Hazır Olacak

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde hayata geçirilen stadın sezon başına yetişeceği açıklandı...

04 Temmuz 2017
Sakaryaspor'un Yeni Stadı Ağustos Başında Hazır Olacak Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde hayata geçirilen stadın sezon başına yetişeceği açıklandı...

SAKARYASPOR'UN İLK MAÇINA YETİŞECEK
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı inşa edilen ve inşasına iki sene önce başlanılan stadın tamamlanacağı öğrenildi. İnşa sürecinde son aşamaya gelinen ve 28 bin 160 kişilik kapasiteye sahip stat, Sakaryaspor'un 2017-2018 sezonundaki ilk iç saha maçına ev sahipliği edecek. Yaklaşık 128 dönüm arazinin 28 dönümü üzerinde hayata geçirilen ve 18 asansör, çocuk oyun alanları, emzirme odaları, 29 loca ile mescitler gibi sosyal olanaklarla donatılan proje, engelli vatandaşların da rahat şekilde kullanabileceği şekilde tasarlanıyor.

BİRÇOK İLDEN ŞANSLILAR
Yeni stat hakkında açıklamada bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, işlevini yitiren eski stadın yerine yenisini inşa ettiklerini söyledi. İnşa sürecinin sonuna yaklaştıklarını ve çim serimi tamamlanan statta koltuk montaj işlemine başlandığını açıklayan Toçoğlu, ağustos sonu itibarıyla liglerin başladığı sürece stadı yetiştireceklerini belirtti. Birçok ilde bulunmayan bir lokasyona sahip olduklarını ifade eden Toçoğlu, çevre düzenlemesi ile yağmur suyu ve çevre yolunun işlerine başladıklarını dile getirdi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.