Salda Gölü'nde çalışmalar başladı

Salda Gölü'nde yapılacak millet bahçesi projesinde inşaat çalışmaları başladı.

16 March 2020
Salda Gölü'nde çalışmalar başladı Burdur'un Yeşilova ilçesinde yer alan ve "Türkiye'nin Maldivleri" olarak bilinen Salda Gölü'nde millet bahçesi projesi hayata geçirilecek. TOKİ tarafından ihalesi daha önce yapılan projede inşaat çalışmaları başladı.

Salda Gölü çevresinde 300 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek millet bahçesi projesinde sosyal tesis alanları, rekreasyon alanları, restoran, yöresel ürünlerin satılacağı bölümler, açık ve kapalı yiyecek satış alanları gibi çok sayıda sosyal donatı bulunacak.

Doğal güzelliğiyle özellikle son yıllarda turizmin gözde bölgeleri arasına giren Salda Gölü'nde yapılacak millet bahçesi projesinde, doğal güzelliği koruma adına temelsiz inşaatların yapılacağı bildirildi. Ayrıca zemin bölgesine müdahale de edilmeyecek.

TOKİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İnşaat çalışmalarının başlamasından sonra sosyal medyada ileri sürülerin birtakım iddialara TOKİ'den yanıt geldi. Açıklamada, sosyal medyada yer alan görüntülerin Salda Gölü Millet Bahçesi Projesi'ne ait olmadığının altı çizilirken, "Doğal güzelliklerinin muhafaza edilmesi için projemizi başlattık. Projemizle gölün doğal güzelliğini koruyup çevresinde herhangi bir yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu projenin Salda Gölü'ne yoğun ziyaretçi baskısının alan üzerinde oluşturduğu tahribatı azaltmak ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla çevre düzenlemesi işi olduğu belirtilirken, "Donatılar Salda Gölü kumsalına yaklaşık 500 metre mesafede yer almaktadır. Projemizde günübirlik ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal donatılar bulunacak. Böylelikle günübirlik kullanımdaki kirlilik önlenerek ve doğal doku korunarak Salda Gölü gelecek nesillere bütün güzelliğiyle aktarılacak. Salda Gölü Çevre Düzenlemesi Projesi'nde söz konusu durum bu şekildeyken, sosyal medyada iddiasız şekilde paylaşım yapanların gerçek dışı ve yanıltıcı bilgiler verdiği aşikardır. Kamuoyunun, bu tür asılsız paylaşımlara itibar etmemeleri önemle duyurulur" ifadeleri kullanıldı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum