Sanayici Esnaf Kira Öder Gibi Dükkan Sahibi Olacak!

Aksaray Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

16 Ekim 2015
Sanayici Esnaf Kira Öder Gibi Dükkan Sahibi Olacak!

Aksaray'a sanayici esnafın kira öder gibi dükkan sahibi yapacak Yeni Küçük Sanayi Sitesi hayata geçiriliyor...

Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde hayata geçirilecek olan Yeni Küçük Sanayi Sitesi üniversite ve organize sanayi bölgesi arasında kalan 300 hektarlık arazi üzerine kurulacak. Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi'nde 5 farklı tipte ilk etapta toplam 1.934 adet iş yeri hayata geçirilecek.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, sanayi projesinde en önemli konunun maliyet olduğunu söyleyerek, "Bizim amacımız esnafımıza bu iş yerlerini yaparken maliyetinin minimum olması sağlamaktır. Yani esnaf, kira öder gibi taksit ödeyerek iş yeri sahibi olmasını istiyoruz. Ağır borç yükü altında esnafımız ezilmeyecek." dedi.

Yazgı, "Yeni bir sanayi sitesi kuruyoruz. Yeni projede her ince detayı düşündük. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Projeyi 4 ana merkez üzerine hazırladık. Geniş bir alan üzerine kuracağız ve her ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olmasını istedik. Kurulacak sanayi sitesinde belediye hizmet alanları, sağlık alanları, sosyal tesis alanları, ticaret alanları, güvenlik alanları, teknik alt yapı alanlarına yer verildi." dedi.

100, 200, 300, 400 ve 500 metrekarelik 5 farklı tipte dükkanlardan meydana gelecek olan Yeni Küçük Sanayi Sitesi'nde iş yerlerini almak isteyenler sıraya konacak. Bu sıraya göre sanayide mülk sahibi olup da işveren konumunda olan esnaflar ilk sırada. Kiracı olup da esnaf olanlara ikinci ve son sırada yatırım amaçlı satın almak isteyenler olacak.

Sözlerini sürdüren Yazgı, "Projeyi üzerinde çalışırken maliyetin düşmesi için her şeyi düşündük ve esnafımıza en uygun fiyattan iş yeri sahibi yapmayı hedefliyoruz. Bizler sanayici esnafımızın kira öder gibi dükkan sahibi olmasını istiyoruz. Peşin almak isteyenlere elbette gerekli kolaylık sağlanacak" dedi.

Şuan site için görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Yazgı, "Ekonomi değişkenlik seçimden sonra tahmin ettiğimiz gibi giderse 2016’nın ilk çeyreğinde o bölgeye kazma vururuz. Zaten başlarsak alt yapı ve üst yapı ile derken kısa sürede tamamlanır teslim edilir" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılan '15 Temmuz Şehitler Anıtı' törenle açıldı.

16 Temmuz 2017


Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, inşaat ve emlak sektörünü desteklemek üzere bankacılık yap

14 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat