Sancaktepe’ye Metro ve Köprü Dopingi

İstanbul Sancaktepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Mart 2016
Sancaktepe’ye Metro ve Köprü Dopingi

İstanbul'un gelişen ilçeleri arasında yer alan Sancaktepe'de fiyatların metro ve 3. Köprü'nün etkisiyle uçuşa geçmesi bekleniyor...

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB İstanbul'un son yıllarda adından söz ettirmeye başlayan ilçelerinden Sancaktepe'yi mercek altına aldı. Bu yıl açılması planlanan Üsküdar Sancaktepe merosu ile Marmaray, Anadolu Geçit Projesi, metrobüs bağlantılarının sağlanacak olması Sancaktepe'de gayrimenkul fiyatlarında hareketliliğe neden olduğu belirtiliyor. TDUB Başkanı Bekir Yener Yıldırım, Üsküdar Sancaktepe metrosunun yapımıyla bölgede markalı ve markasız konut projelerinin artacağını, söz konusu gelişmenin gayrimenkulde fiyatların hızlı bir artışa yol açacağını açıkladı.

ÖĞRENCİLER KONUT YAPILAŞMASINI DEĞİŞTİRİYOR

3. Köprünün de açılmasıyla bölgede sadece konut ve işyeri değil AVM talebinin de artacağını belirten Yıldırım, talep artışlarının fiyatlara yansıyacağını söyledi. Bununla beraber Yıldırım, bölgedeki üniversite nedeniyle 1+0 ve 1+1 öğrenci tipi konut yapılaşmasının rağbet gördüğünü belirtti.

MARKALI KONUTLAR DAHA ÇOK TERCİH EDİLİYOR

Araştırmaya göre bölgedeki markalı konut projelerinin metrekare birim fiyatları 4 bin 500 TL ile 5 bin 500 TL arasında değişiyor. Markasız, münferiden inşa edilmiş dairelerin metrekare birim fiyatları ise 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında farklılık gösteriyor. Bölgedeki satışlara bakıldığında genelde markalı ve site tarzı inşa edilmiş konutlar talep görüyor.

YATIRIM İÇİN KÜÇÜK DAİRELER

Yıldırım, projeleri tercih edenleri 2 gruba ayırarak şöyle açıklıyor; " İlk grup genellikle orta yaşlı, evli ve çocuklu ailelerden oluşuyor, orta ve orta üst gelir grubunda yer alıyor. Bu grup 3+1, 4+1, bahçe ve çatı dubleks ile villa tarzı yapılaşmaya rağbet gösteriyor. İkinci grup ise üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Öğrenciler genellikle 1+1 ve 1+0 daireleri kiralıyor, dolayısıyla öğrencilere kiraya vermeye yönelik yatırım amaçlı küçük tip konutlar rağbet görüyor."

OFİSLERDE DOLULUK ORANI YÜKSEK

Sancaktepe'deki ofis sektörü incelendiğinde ise Atatürk Caddesi'nde ana cadde üzerinde, özellikle Belediye çevresinde yer alan A sınıfı ofislerde doluluk oranının yüzde 90 düzeyinde, ara sokaklarda yer alan ofislerdeki doluluk oranının ise yüzde 85 oranında olduğu görülüyor. Yıldırım, ana caddedeki ofislerin metrekare satış değerlerinin 4 bin 500 TL ile 5 bin TL, ara sokaklardaki ofislerin metrekare satış değerlerinin ise 3 bin TL ile 4 bin TL arasında olduğunu söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.