Şanlıurfa Yeni Mezbaha Hizmete Açıldı!

Şanlıurfa’da Avrupa standartlarında yapılan mezbaha hizmete açıldı

16 Ekim 2015
Şanlıurfa Yeni Mezbaha Hizmete Açıldı!

Şanlıurfa’da Avrupa standartlarında yapılan mezbaha hizmete açıldı….

Şanlıurfa’da Avrupa standartlarında yapılan modern mezbaha hizmete açıldı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin vizyon projeleri arasında yer alan Avrupa Standartlarındaki mezbahanın açılış törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 Bin Metrekare üzerine hizmet verecek olan mezbahada bakanlık tarafından görevlendirilen veteriner hekimler, kasaplar, et parçalama alanların yer alacağı mezbahada, hijyenik ve güvenilir şekilde kesimhaneden çıkacak etler vatandaşların sofralarına ulaştırılması hedefleniyor.

Avrupa standartlarında kurulan modern mezbahanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çiftçi, mezbaha'nın Şanlıurfalılara ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Avrupa standartlarındaki modern mezbahanın teknik bilgileri hakkında bilgi veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, " 3 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 9 bin metrekarelik alana kurulu olan mezbaha'da 7 adet soğuk hava deposu bulunmakta. Günlük 400 adet küçükbaş ve 150 adet büyükbaş hayvanının kesimini gerçekleştirerek. Soğuk hava deposunda muhafaza edilen etler daha sonra nakil edilerek sofralara hazır bir hale getirilecek. Bu tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum"dedi.

“SANAYİLEŞMENİN ÖNEMLİ ADIMLARINDAN BİRİSİDİR”
Şanlıurfa'nın tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'nin önemli şehirlerinden birisi olduğunu söyleyen Başkan Nihat Çiftçi,"Verimli topraklar Fırat'ın suları ile buluşmasının ardından daha da bereketli hale gelmiştir. Tarım şehri olan Şanlıurfa da tarıma dayalı sanayileşmenin gelişmesi lazım. Hayvancılık anlamında da sanayinin gelişmesi gerekmektedir. Şanlıurfa'mızda besi organize sanayi bölgesinin yapımı devam etmekte, tarım gıda organize sanayi bölgesi için yer ve planlama çalışması içersindeyiz. Amacımız sanayi ve üretim kültürünü yakalamaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak açılışını yapmış olduğumuz mezbahane aslında tarıma dayalı bir sanayinin hizmet sektörüne aktarılması noktasında gerekli koşulların sağlandığının bir göstergesidir" şeklinde konuştu.

“HUZUR ORTAMI KORUNMALI”
Şanlıurfa'nın refah seviyesinin ve sanayileşmenin başında hep birlikte elde edilen huzur ortamından kaynaklandığını söyleyen Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'ya yatırım yaparak bu şehrin dertleri ile dertlenen Ak Parti kadrolarının desteklenmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu destek Şanlıurfa'mızı geleceğe ve kalkınmaya taşıyacaktır. Bu destek kentimizi sadece yüz ölçümü açısından değil gerçek anlamda sanayi, ticaret, tarım ve sera sektörleri ile Türkiye'nin gelişmiş illeri arasına koyacaktır. Sermayeyi lütfen emlak ve inşaat sektöründen çekerek üretime ve sanayide değerlendirelim. Üretimin sermayenin sektörsel olarak dönüşüm neticesinde büyüyen ve markalaşan markalaştıktan sonra da pazar bulan pazar bulan bir kent haline gelmemiz gerekmekte. Ülkemiz ve Şanlıurfa'mız ile Dünya’da söz sahibi olmalıyız. Durulan yatırımlar ülkenin geleceğine tesir edemiyor. Şanlıurfa'yı markalaştırmamız gerekmekte" diye konuştu.

Gerçekleştirilen açılışın ardından Başkan Nihat Çiftçi, protokoldekilerle birlikte 9 Bin metre üzerine kurulu olan modern mezbahayı gezerek yetkililerden bilgi aldı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.