Sarıkamış Katerina Köşkü Otel Oluyor!

Kars Sarıkamış'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Ekim 2015
Sarıkamış Katerina Köşkü Otel Oluyor!

Kars Sarıkamış'ta Katerina Köşkü olarak anılan av köşkü restore edilip 50 yataklı otel olarak hizmete sunulacak...

Kars Sarıkamış'ta Rus Çarı 2. Nikola tarafından yaptırılan ve yöre sakinlerince Katerina Köşkü olarak anılan tarihi av köşkü restorasyonu yaptırılıp 50 yataklı otel olarak turizme kazandırılacak. Otel haline gelmesi içim Antalya merkezli bir firmanın Kültür ve Turizm Bakanlığına yaptığı tahsis başvurusuna ön izin belgesi verildi.

6 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde yer alan 28 odalı av köşkü ve yanındaki ahşap bina 19. yüzyıl Baltık mimarisi izlerini taşıyor. Av köşkü 1994 yılına kadar askeri amaçlı olarak Sarıkamış Tugay Komutanlığı denetiminde kalmıştı. Köşk daha sonra Hazineye devredilerek Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsisli alan olarak planlanmıştı.

119 yıllık köşkün restore edilmesi ve turizme kazandırılması konusunda çabaların sürdüğünü belirten Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay bakanlıklarının, bölgede bulunan tarihi ve doğal zenginlikleri değerlendirilerek turizm potansiyelini artırmayı hedeflediğini açıkladı. Bu yüzden tarihi av köşkü için yapılan tahsis başvurusuna ön izin belgesi verildiğini söyledi.

Doğanay, "Firma, 1 ay içerisinde ön sözleşme yapılması için davet edilmiştir. Ön sözleşme yapıldıktan sonra firma, verilen 6 aylık ön izin süresi içerisinde hazırlayacağı proje taslakları ve gerekli prosedürü yerine getirecek. Köşkün o zaman kesin tahsisi yapılacak." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.