Sarıyer’e Tünel Dopingi

17 Şubat 2016
PAYLAŞ
Sarıyer’e Tünel Dopingi

İBB'nin 2016 bütçesinde yer alan 5 yeni tünel projesinin Sarıyer'deki gayrimenkul fiyatlarını artırması bekleniyor...

Ulaşım yatırımları geçtiği ilçe ve semtlerde fiyatları uçuşa geçiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 bütçesinde yer alan 5 yeni tünel projesi de şimdiden geçeceği bölgeleri hareketlendirdi. Dolmabahçe- Levazım, Levazım- Baltalimanı, Baltalimanı-Ayazağa, Ayazağa-Çayırbaşı ve Sarıyer-Zekeriyaköy arasına yapılacak yeni tünel projelerinin özellikle Sarıyer'deki gayrimenkul projelerinin değerini arttırması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CBRE Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlığı Direktörü Önder Akpınar, tünellerle beraber özellikle Zekeriyaköy, Demirciköy ve çevre bölgelerinde gayrimenkul fiyatları değerleneceğini belirtti.

Metro ve metrobüsün gelmesiyle Bahçelievler ve Bakırköy'de konut fiyatlarında önemli artışlar olduğunu söyleyen Akpınar, Kartal'da metronun hizmete girmesiyle duraklara yakın projelerde yüzde 60-70 oranında artış yaşandığını açıkladı.

Akpınar, bu yıl hizmete açılacak Üsküdar-Çekmeköy metrosunda da aynı şeyin yaşandığına dikkat çekerek, "Metro projesinin adının duyulmasından itibaren Sancaktepe'de fiyatlar artışa geçti" dedi.


"Sarıyer’e Tünel Dopingi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap