Seçim Sonrası Konut Fiyatları Ne Olacak?

03 Kasım 2015
PAYLAŞ
Seçim Sonrası Konut Fiyatları Ne Olacak?

Seçim sonrası konut fiyatları ne olacak merak konusu? İşte yanıtı...

Sektörde uzun zamandır konuşulan konuların başında "2016'da konut fiyatları ne olacak" geliyor. Sektörde maliyet kaynaklı bir fiyat artışı bekleniyor. Fakat seçim öncesi bu artış fiyatlara yansıtılamamıştı.

1 Kasım 2015 itibariyle seçimler sona erdi. Peki konut fiyatları sandıktan çıkan sonuçtan nasıl etkilenecek? Konuşulan zam yapılacak mı? Bir zam olacaksa bu ne kadar olacak?

Emlak İstasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Birol Polat, seçim sonrası konut fiyatlarında bir artış beklediklerini söyledi.

İNDİRİM BEKLEYENE KÖTÜ HABER
Gayrimenkul sektöründeki seçim öncesi yaşanan durgunluğun yerini hareketliliğe bırakacağını belirten Polat, "Firmaların birçoğu yeni projelerini seçim sonrasına bıraktı. Konut fiyatlarında düşüş bekleyen yatırımcılar var. Seçim sonrası ekonomik sebeplerden dolayı maliyetlerdeki artış konut fiyatlarına yansıtılmadı. Fakat seçim sonrası fiyatlar zamlanacak" diye konuştu.

OCAK'TA YÜZDE 30 ZAM KAPIDA
Ocak ayı itibariyle konut fiyatlarında yüzde 20 ile 30 arasında bir artış olacağına dikkat çeken Birol Polat, "2016 yılında gayrimenkul sektöründe yüzde 5 oranında büyüme bekliyoruz. Bu yıl gerçekleştirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri sebebi ile mahalle müteahhitliği kavramı yeniden devreye girecek. Bu sebeple küçük projelerin satış oranlarında bir artış söz konusu olabilir" ifadesinde bulundu.


"Seçim Sonrası Konut Fiyatları Ne Olacak?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap