Seha Yapı Başakşehir Projesi 2016’da Başlıyor

09 Aralık 2015
PAYLAŞ
Seha Yapı Başakşehir Projesi 2016’da Başlıyor

Toplam 1500 adet konut ve çok sayıda ticari alandan meydana gelmesi planlanan Seha Yapı Başakşehir projesinin inşaatına 2016 yılının ikinci yarısında başlanması hedefleniyor...

Başakşehir Hoşderede’ki 115 bin metrekarelik arsa ihalesini 1 milyar 42 milyon TL ciro bedeli ile kazanan Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese ortaklığı düzenlenen programda Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile bir araya gelerek ihalenin imzalarını attılar.

Toplam 1500 adet konut ve çok sayıda ticari birimden meydana gelmesi planlanan projenin tüm süreçleri ortak girişim tarafından kurulan Asaf şirketince yürütülecek. Proje için şimdiden 4 mimarlık ofisi konsept tasarımları oluşturmaya başladı. En beğenilen tasarımla hayata geçirilecek olan proje son dönemin yükselen merkezlerinden Başakşehir'de en büyük karma konut projesi olacak.

İmza töreni ardından açıklamada bulunan İttifak Holding CEO’su Tahir Atila projenin inşaatına 2016 yılının ilk yarısında başlamayı planladıklarını söyledi. 2018 yılında tamamlanması hedeflenen proje yapımı devam eden yeni kent meydanının hemen yanında yükselecek. Proje Dev botanik Park'ın, kongre ve sergi merkezlerinin ve Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksinin olduğu bölgede hayata geçirilecek.

Seha Yapı Başakşehir projesi aynı zamanda İstanbul'un mega projeleri olan 3. köprü ve 3. havalimanına yakınlığıyla da dikkat çekiyor. 3. Köprü'nün bağlantı yolları tamamlanmasıyla beraber yapılan ölçümlere göre bölgeden çıkan bir araç, 15 dakikada Anadolu yakasında olabilecek.


"Seha Yapı Başakşehir Projesi 2016’da Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap