Şehir Hastaneleri BT Sistemiyle Donatılacak

Türkiye'de şehir hastaneleri, British Telecom'un 'Global Yönetilebilen Ağ Hizmetleri' ile donatılacak.

02 Ekim 2014
Şehir Hastaneleri BT Sistemiyle Donatılacak

Türkiye'de şehir hastaneleri, British Telecom'un 'Global Yönetilebilen Ağ Hizmetleri' ile donatılacak.

‘Akıllı sistemler’ için paket çözüm sunan British Telecom (BT), Türkiye’de şehir hastaneleri çalışmalarında yer alacak
Global yönetilebilen ağ hizmetleri sunan British Telecom (BT), özellikle İngiltere ve Avustralya’daki ‘dijital Hastane’ altyapısını Türkiye’ye de taşımaya hazırlanıyor. Pek çok bölgede kurulması planlanan ‘şehir hastaneleri’ için BT, akıllı çözümler üretecek.

''ÖNEMLİ BİR YATIRIM''

BT’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Başkanı Wael el Kabbany, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) İstanbul’daki toplantısında Milliyet’e yaptığı açıklamalarda, şehir hastaneleri için, “Kişisel olarak hükümetin bu projesini, sahiplenmesini ve motivasyonunu, takip edilmesi gereken çok önemli bir yatırım olarak görüyorum” dedi.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Kabbany, gerek hükümet kanadı gerekse çeşitli inşaat firmalarının daha önce yaptıkları çalışmaları incelediğini belirterek, “Bu proje için bazı hazırlık çalışmaları yaptık. Şehir hastaneleri çalışmasında olacağımızı söylemek isterim. Başarılı şekilde de bu projeyi gerçekleştireceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

HASTANEYE GİTMEDEN

Şehir hastanelerinin akıllanmasıyla, bazı işlemler hastanelere gitmeden de internet üzerinden yapılabilecek. Ayrıca tüm şehir hastaneleri arasında entegrasyon sağlanarak, hastanın isteği doğrultusunda gittiği hastane, bilgilerine erişebilecek. Wael el Kabbany, hasta hakları ve mobil güvenlik anlamında ise sistemleri sürekli desteklediklerini vurguluyor.

Kabbany şunları söyledi:

Son 3 yıldır, BT, sektördeki bütün analistler tarafından ‘global yönetilebilen ağ hizmetleri’ sektöründe lider olarak tanımlandı. BT son 5 yıldır sanal güvenlik alanındaki liderliğini sürdürüyor. Biz biraz farklıyız, bilgi güvenliği sistemini yönetilebilir bir şekilde veriyoruz. Yani sistemi kurduktan sonra yönetimini de sağlıyoruz. Bizim bu yaklaşımımız sayesinde dünya üzerinde milyonlarca alışverişin güvenliği sağlanmış oluyor. Kendi alanımızda yıllık olarak 1 milyar dolar Ar-Ge yatırımıyla en fazla yatırımı yapıyoruz. Bunu en son kullanıcının kullanım deneyimini artırabilecek ve onun mümkün olduğunca memnuniyetini artıracak çalışma sistemini oluşturmak için yapıyoruzHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmit Emlak Müdürlüğü ve Gebze Emlak Müdürlüğü,

23 Ekim 2017


Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada Türkiye'deki tüm konut ve b

22 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.