• Emlak Haberleri
  • Şehirlerimizin güvenilir ve sürdürülebilir konutlara ihtiyacı var

Şehirlerimizin güvenilir ve sürdürülebilir konutlara ihtiyacı var

Bulunduğu bölgeye değer katan yapılar üretme misyonuyla yol alan Siltaş Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

08 November 2022
Şehirlerimizin güvenilir ve sürdürülebilir konutlara ihtiyacı var Şehirlerin yenilikçi ve sürdürülebilir binalarla yeniden şekillenebileceğini vurgulayan Özdemir, binaların planlanmasında ise Türkiye’nin bir deprem bölgesi olduğu gerçeğinin unutulmaması ve kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Şehirlerin nüfusu gün geçtikçe artıyor. Bu anlamda özellikle büyük şehirlerin sürdürülebilir ve planlı bir biçimde büyüyebilmesi adına inşaat sektörünün çok büyük bir sorumluluğu bulunuyor. Kente değer katan yapılar inşa etmeye odaklanan Siltaş Yapı, yaşanılabilir bir toplum için şehirciliğe verilen önemin artması gerektiğine vurgu yapıyor.

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, “Şehirlerimiz güvenle yükselen binalarla var oluyor, büyüyor ve gelişiyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan sorunların pek çoğu kontrolsüz şehirleşme sonucu ortaya çıkıyor. Dolayısıyla şehir planlamasının bütüncül bir yaklaşımla ele alınması gerekiyor. Bu anlamda biz inşaat profesyonellerine çok büyük bir görev düşüyor. Özellikle İstanbul gibi ülkenin en kalabalık şehrinde faaliyet gösteren şirketlerin projelerini daha kapsamlı ve ince detaylarla ele almaları gerekiyor. Hayata geçirilen projelerin bulunduğu sokağın, mahallenin genel atmosferine uyum sağlaması, varlığıyla bölgeye artı değer katması, çözüm odaklı yaklaşımlar sunması, çevreci bir anlayışla yükselmesi ve sonuç olarak yalnızca konut sahiplerini değil bölge halkını da mutlu etmesi çok önemli. Yeşil alanı bol, enerji ve su verimliliği sağlayan, çevre dostu projeler geleceğin kentleri açısından büyük önem taşıyor. Tüm projeler bu anlayışla hayata geçtiğinde, proje öncesi verilen vaatler gerçeğe dönüştüğünde çok daha mutlu şehirlerden bahsedebileceğiz.” dedi.

Şehirler deprem gerçeğine kentsel dönüşümle hazırlanmalı

Sürdürülebilir şehirler için deprem gerçeğine hazır olunması gerektiğine dikkat çeken Murat Özdemir, “Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi deprem ülkemizin ne yazık ki önemli bir gerçeği. Ülkemizin yüzölçümünün yüzde 92’si, nüfusunun yüzde 95’i deprem kuşağında bulunuyor. Olası bir deprem anında can ve mal güvenliğini sağlamak için tek çare binaların depreme karşı güvenli olması. Şehirlerin bu anlamda en önemli gücü her fırsatta tekrar tekrar söylediğimiz gibi kentsel dönüşüm. Topyekûn bir kentsel sönüşüm seferberliğinin başlaması, yeni projelerin Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak, kaliteli mühendislik hizmeti altında, ileri teknoloji malzemelerle tasarlanması ve mevcut güvensiz yapıların da bu çerçevede yenilenmesi şart.

Siltaş Yapı olarak bu bakış açısıyla şu an Pendik’in en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz. Şehirlerin güvenli, yenilikçi ve sürdürülebilir binalarla yeniden şekillenebileceğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Planlı şehirleşmeye katkı sağlıyoruz”

Siltaş Yapı olarak kuruldukları günden bu yana projelerini bütüncül bir bakış açısıyla hayata geçirdiklerini belirten Özdemir sözlerine şöyle son verdi: “Bizim misyonumuz hep ‘Kente değer katan yapılar’ inşa etmek oldu ve kendimizi bu amacı gerçekleştirmeye adadık. Arsa geliştirme, projelendirme, üretim, teslim ve satış sonrası hizmetlere kadar her alanda çok sağlam adımlarla ilerleyen bir şirketiz. Projelerimizde planladığımız her unsuru, en ince ayrıntısına kadar tasarlayıp eksiksiz olarak zamanında yerine getiriyoruz. Proje geliştirdiğimiz bölgeleri derinlemesine analiz ediyoruz. Hedef kitlemizin ve bölgenin ihtiyaç ve taleplerine uygun projeler üretiyoruz. İleri inşaat teknolojisi ile kaliteli yapılar inşa ediyoruz. Bu sayede hem ev sahiplerini hem de bölgeyi memnun ediyor, planlı şehirleşmeye katkı sağlıyoruz.”

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum