SGK’dan Vahdettin Köşkü İddialarına Yanıt!

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Kasım 2014
SGK’dan Vahdettin Köşkü İddialarına Yanıt!

Bazı medya mecralarında yer alan ''SGK bütçesinden Vahdettin Köşkü’nün tadilatı için kaynak kullanıldığına'' ilişkin iddialara SGK'dan yanıt geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK), bazı basın yayın organlarında yer alan SGK bütçesinden Vahdettin Köşkü’nün tadilatı için kaynak kullanıldığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu ve SGK bütçesinden herhangi bir ödemenin gerçekleştirilmediğini bildirdi.

''GERÇEK DIŞI''

SGK’dan yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Kurumumuz hakkında SGK bütçesinden Vahdettin Köşkü’nün tadilatı için kaynak kullanıldığına ilişkin iddialar yer almıştır. SGK kaynaklarından köşkün tadilatı için 172 milyon lira aktarıldığı hususu tamamen gerçek dışıdır.

Kurumumuzun iştirakleri arasında bulunan Taksim Otelcilik A.Ş.'nin Genel Kurulu’nca geçmiş yıllarda olduğu gibi sermaye artışı kararı alınmıştır. Şirketin ana hissedarı SGK olmadığı gibi sermaye artış kararında da belirleyici değildir. Taksim Otelcilik A.Ş ticari bir kuruluş olup, farklı faaliyetler üzerine de yatırımlarını gerçekleştirmektedir. Bu sermaye artışı kararına hissesi oranında sınırlı katılımının dışında bazı basın yayın organlarında bahsedildiği şekilde SGK bütçesinden Vahdettin Köşkü’nün tadilatına yönelik herhangi bir ödeme gerçekleştirilmemiştir” denildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Kent İncek Projesinin Fiyatları Açıklandı

Ankara Kent İncek Projesinin Fiyatları Açıklandı

Ankara İncek'te hayata geçirilen Kent İncek projesinin fiyatları açıklanıyor...

23 Haziran 2017


Dream Port Residence Projesinin Son Konutları Satılıyor

Dream Port Residence Projesinin Son Konutları Satılıyor

Kalender İnşaat tarafından İzmir Yeni Girne'de hayata geçirilen Dream Port Residence projesinin satı

23 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat