Şile Limanı Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?

23 Aralık 2015
PAYLAŞ
Şile Limanı Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi'nin 2017 yılında tamamlanması planlanıyor...

Şile Dolgu Alanı projesi olarak bilinen Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 30 milyon TL bedelle yenileme çalışmalarına başlanan Şile Limanı'nda sportif, rekreatif ve sosyal donatı alanları olacak.

Proje kapsamında 100'er metrelik 6 adet iskele ve liman içi güçlendirilecek. Bununla beraber misafir teknelerinde barınabileceği 250 teknelik bir liman kullanıma açılacak. Şile Limanı'nda balıkçı barınakları, balık satış üniteleri, sahil güvenlik binası, liman işletme binası, bakım alanları, çekek alanları, festival alanı, spor alanları, eğlence parkları, kaykay alanı, oyun tepeleri, kermes, sirkler ve fuar alanları yeniden dizayn edilerek yaşama geçirilecek.

Meydan projesi ile entegre olan Şile Limanı'nın 2017 yılında tamamlanması planlanıyor. Şile Meydan projesi kapsamında ise 10 bin metrekare alan üzerinde 11 adet büfe, 2 adet kafeterya, açık ve kapalı restoran, 820 metrelik yürüyüş ve koşu parkuru, 1.100 metrelik bisiklet parkuru olacak.

sile-liman-2

90'lı yıllarda doldurulup kendi kaderine terk edilen bu alan vatandaşların keyifle vakit geçirebileceği bir alana dönüştürülmüş olacak. Projede ayrıca 450 araçlık otopark, 21 otobüs alanı ve 50 bisiklet alanı da yer alacak.

Haber: Maide KARADAĞ


"Şile Limanı Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap