Silifke 4.Köprü Sontaj Çalışmaları Başladı!

Mersin Silifke'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Eylül 2015
Silifke 4.Köprü Sontaj Çalışmaları Başladı!

Silifkelilerin büyük bir heyecanla beklediği, Göksu Nehri üzerine yapılacak olan 4'üncü köprünün yapımı için sona yaklaşılıyor. Camikebir, Bucaklı ve Gazi Mahallelerini birbirine bağlayacak olan köprünün zemin etüt sondaj çalışmalarına başlandı…

İlçe trafiğine çözüm olması beklenen köprü için Göksu Nehri’nin her iki yakasında da iş makineleri yoğun bir mesaiyle çalışıyor.

Silifke’de vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve şehre yeni bir vizyon kazandırmak için projeler üreten ve bunları bir bir hayata geçiren Silifke Belediyesi, ilçe halkına söz verdiği 4. Köprünün yapımı için sondaj çalışmalarının başladığını açıkladı.

4. Köprü için başlatılan sondaj çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut; “Mevcut tarihi Taş Köprü’nün 180 m batısında yapılması planlanan 4. Köprü Camikebir, Bucaklı ve Gazi Mahallelerini birbirine bağlayacak olup, 20 m genişliğinde ve yaklaşık 70 m uzunluğunda olacak. 4. köprü inşaatının proje ihalesi, belediyemizce yapılmış olup üç firma bu ihaleye katılmış ve ihaleyi Su Yapı Mühendislik ve Müşavirlik Anonim Şirketi üstlenmiştir. Firma en kısa sürede projesini tamamlayıp, daha sonra yapım ihale aşamasına geçilecektir. Şuanda 4. köprü için başlatılan sondaj çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, teknik personeller gece gündüz demeden burada çalışmalarını detaylı bir şekilde yürütmektedir. Tabi bizim hayalimiz bununla da sınırla değil. Göksu Nehri üzerinde çok daha büyük projeler yapmayı planlıyoruz. Kısa sürede bu projelerimizi de hayata geçireceğiz” diye konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat