Silivri Fatih ve Cumhuriyet Mahallesi 24 yıl sonra imara açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinden onay kararı alan Silivri Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi 24 yılın ardından imara açılacak.

21 Temmuz 2017
Silivri Fatih ve Cumhuriyet Mahallesi 24 yıl sonra imara açılıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Silivri Merkez Kentsel Sit alanı ve Selymbria Antik Kenti Nekropolü 3. derece arkeolojik sit alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı belediye meclisi tarafından kabul edildi.

Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan plan, Anıtlar Kurulu’na onay için gönderilmişti. Anıtlar Kurulu'nun kontrolü ve onaylarını almasının ardından, plan tekrar İBB Meclisi'nde görüşülerek kabul edildi. Başkanlık onayında sonra askıya çıkacak ve 1 ay boyunca askıda kalacak olan imar planı, 24 yıllık imar beklentisini sona erdirecek. 1993 yılından beri imara kapalı olan, 2005 ve 2008 yıllarında kısmen yapılaşmaya açılan Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi, onay kararından sonra imara açılacak.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, kararın onaylanmasının ardından şu açıklamayı yaptı: “Tüm meclis üyelerimize, yıllardır beklediğimiz Fatih Mahallemiz için çok önemli olan imar planının meclisten geçmesine sağladıkları katkılar için teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun."


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.