Silivri'de kaçak yapıların yıkımı yapılıyor

Son yıllarda gayrimenkul piyasasında büyük hareketlilik yaşanan Silivri'de buna bağlı yapılaşma da artıyor.

27 June 2020
Silivri'de kaçak yapıların yıkımı yapılıyor İstanbul'un gelişmekte olan ilçeleri arasında gösterilen Silivri, geçmişte 'yazlık bölge' olarak tanımlansa da son yıllarda gayrimenkul yatırımcılarının uğrak bölgesi oldu. İlçede yapılaşma da artarken belediyenin kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceği belirtiliyor.

Silivri'de kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarının yanı sıra ruhsatsız veya tehlike arz eden metruk yapıların yıkımı da sürüyor. Belediyenin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi tarafından çalışmalar yürütülüyor.

Silivri Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, geçtiğimiz günlerde Mimar Sinan Köprüsü Koruma Alanı Sınırı içerisinde bulunması sebebiyle yıkılan yapılar sonrasında, aynı bölgede yıkım kararı alan 51 ada 25 parseldeki yapı ile can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğu belirlenen Fener Mahallesi'ndeki 6 adet metruk bina yıkıldı.

"KAÇAK YAPILARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ruhsatsız olan, metruk halde duran veya hazine arazilerine kaçak olarak yapılan yapılar la mücadele çalışmalarına kararlı bir şekilde devam ettiklerini belirterek, "Tarihi Mimar Sinan Köprüsü Koruma Sınırında olması nedeniyle yıkım kararı bulunan yapıların yıkım işlemini tamamladık. Fener Mahallemizde ise can ve mal kaybına sebep olma ihtimali endişesi ile tedirginlik oluşturan 6 adet metruk binayı yıktık" diye konuştu.

Kaçak yapılara ilişkin yapılan çalışmalar hakkında da konuşan Yılmaz, "Hafta başında Çayırdere, Danamandıra ve Sayalar mahallelerimizde orman, tarım ve hazine arazilerini işgal eden 4 yapının da yıkım işlemini gerçekleştirdik. Silivri Belediyesi olarak bu tür yapılara karşı ilçe genelinde tespit çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce de söylediğimiz gibi ruhsatsız, metruk veya hazine arazilerine inşa edilen kaçak yapılara asla müsaade etmeyeceğiz. Bu konudaki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum