Siltaş Yapı projelerinde enerji tasarrufuna öncelik veriyor

Yapılarda enerjinin verimli kullanılması dünyanın sürdürülebilir geleceği için büyük önem taşıyor.

02 January 2024
Siltaş Yapı projelerinde enerji tasarrufuna öncelik veriyor İş dünyasındaki 40 yıllık köklü geçmişiyle insan odaklı ve kente değer katan projeler inşa eden Siltaş Yapı; enerji ve su verimliliğine imkan tanıyan, yeşil alanları geniş, çevre dostu projeleri ile gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakma hedefine katkı sağlamaya odaklanıyor. Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, küresel iklim krizine karşı alınması gereken önlemler için inşaat sektörüne önemli görevler düştüğünü belirterek şirket olarak büyük bir hassasiyetle yaklaştıkları bu konuda yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi paylaştı.

Küresel iklim krizine yönelik alınması gereken önlemler, her sektörün olduğu gibi inşaat sektörünün de öncelikleri arasında yer alıyor. Enerji verimliliğine yönelik çözümler, inşaat sektörünün enflasyon ve maliyet artışlarıyla mücadelesine güç kazandırırken, dünyanın sürdürülebilir geleceğini de destekliyor. Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında yaptığı açıklamada giderek yükselen tasarruf bilincinin proje tercihlerinde enerji verimliliğine yönelik çözümleri önemli bir kriter haline getirdiğini kaydeden Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir;proje geliştirirken her zaman yeşil alanı bol ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan yapılar inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Yaşam alanlarına insan ve çevre dostu bir yaklaşım kazandırıyor

Siltaş Yapı olarak, enerji tasarrufu odaklı projeleriyle sektörde öncü adımlar atmayı sürdürdüklerini ve imza attıkları her projede sürdürülebilir geleceğe ışık tuttuklarını kaydeden Murat Özdemir,“Tüm projelerimizde çevreseletkiyi en aza indirme ve enerji maliyetlerini azaltma amacına odaklanıyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz LifeX konsepti ile yaşam alanlarına insan ve çevre dostu bir yaklaşım kazandırıyoruz. Akıllı ev teknolojisiyle şekillendirdiğimiz projelerimizin yaklaşık yüzde 65’ini yeşil alanlara ve sosyal donatılara ayırıyoruz. Fosil yakıtların dünyanın geleceği için en büyük endişe kaynaklarından biri olmasından dolayı, projelerimizin sahip olduğu e-şarj altyapısı ile fosil yakıtlara olan bağımlılığın azaltılmasını destekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Çevresel sürdürülebilirliği desteklemeye devam edeceğiz”

Çevreye ve gelecek nesillere karşı sorumluluğunun bilincinde bir şirket olduklarını belirten Murat Özdemir;“Enerji tasarruflu projelerimizle çevresel sürdürülebilirliği destekleyerek iklim kriziyle mücadeleye katkı sunmaya çalışıyoruz. Binalarda enerji tüketimini büyük ölçüde azaltan akıllı bina teknolojileriyle enerji tüketimini optimize ediyoruz. Projelerimizde kullandığımız otomatik aydınlatma ve enerji verimli iklimlendirme sistemlerimiz ile enerji tasarrufunu en yüksek seviyeye çıkarıyoruz. Çevre dostu peyzaj uygulamalarımızla da projelerimizin çevreyle kurduğu dostluğu pekiştiriyoruz. Bu uygulamalarımızı gelecek tüm projelerimizde daha da ileri seviyelere ulaştırarak enerji verimliliğinde öncü adımlar atmayı sürdüreceğiz” dedi.

Siltaş Yapı Hakkında

Temel yapı taşları tecrübe, güven ve kalite olan Siltaş Yapı, iş dünyasındaki 40 yılı aşkın köklü geçmişinde biriktirdiği tecrübe ve güvenin ışığında 2011 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. İnsan odaklı ve kente değer katan yapılar inşa eden Siltaş Yapı, bugüne kadar ağırlıklı olarak Pendik, Kartal, Maltepe aksında iş merkezleri, Siltaş Safir Park, Siltaş Teras Park, Siltaş Mavi Park, Siltaş Flora Park, Siltaş Nova Park, Siltaş Marina gibi çok sayıda yeni nesil konut projelerini hayata geçirdi. 2022 yılında Pendik’in en büyük kentsel dönüşüm projesi Siltaş Panorama’ya start veren, 2023 yılında ise yine Pendik’te Siltaş Korupark ve Sancaktepe’de Siltaş Comfort projelerine başlayan Siltaş Yapı, şimdi de Pendik Yenişehir’deki yeni projesi Siltaş Premium ile prestijli yaşamın tanımını değiştirmeye hazırlanıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


POLAT ENERJİ YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

POLAT ENERJİ YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Yenilenebilir enerji sektörünün öncü oyuncusu Polat Enerji, 756,2 MWm kurulu gücüyle Türkiye’de topl

18 May 2024


GYODER yönetim kadrosunu güçlendirdi

GYODER yönetim kadrosunu güçlendirdi

Gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER, iki önemli ismi yönetici kadrosuna dahil etti.

15 May 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum