Sinanlı Yiğit Ortaklığı Fikirtepe Projesi Mart’ta Satışta

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Kasım 2015
Sinanlı Yiğit Ortaklığı Fikirtepe Projesi Mart’ta Satışta

Diyarbakır merkezli Sinanlı Yapı ve Yiğit Group İstanbul'da güçlerini birleştirdi. Ortaklığın ilk projesi olan Fikirtepe projesinin Mart ayında satışa çıkması planlanıyor. Ortaklık İstanbul'da markalaşıp diğer şehirlere açılmayı hedefliyor....

Diyarbakır merkezli Sinanlı Yapı ve Yiğit Group güçlerini birleştirdi. İstanbul'da birlikte yürüme kararı alan Sinanlı Yiğit Grup ortaklığı ilk projelerini Fikirtepe'de yapacak.

FİKİRTEPE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Proje hakkında bilgi veren Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, Fikirtepe projemiz bölgenin en büyük ve en iyi projesi olacak dedi.

650 hak sahibi ile anlaşma sağladıkları belirten Sinanlı, "Hak sahipleri ile yüzde 100'e yakın anlaşma yaptık sayılır. Sadece 2 hak sahibi var. Onların da 48 metrekare yerleri var. Bu alan için kamulaştırma çalışmalarında sona gelindi" diye konuştu.

1 AY 1 MİLYON DEMEK
Hak sahiplerine 12 ayda toplam 12 milyon TL kira yardımı yaptıklarını söyleyen Sinanlı, "12 ay ödedik. 12 ay daha ödeyeceğiz. Bizim için 1 ay 1 milyon demek. O nedenle projeyi zamamında tamamlayıp teslim edeceğiz" ifadesinde bulundu.

MART'TA SATIŞLAR BAŞLIYOR
Kadıköy'ün konseptine uygun bir proje yapacaklarına dikkat çeken Reşit Sinanlı, "Sinanlı Yiğit Fİkirtepe projenin önümüzdeki ay harfiyat ve inşaat çalışmalarına başlayacağız. Yıkımlar başladı. Şu an ruhsat bekliyoruz. Mart ayında ruhsatımızı alıp satışlarımıza başlamayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DA MARKALAŞIP DİĞER ŞEHİRLERE AÇILACAĞIZ
Fikirtepe projesinin ilk ama son olmadığına dikkat çeken Sinanlı, İstanbul'da kendimizi kanıtlamak istiyoruz dedi. Sinanlı, "Hedef sadece Fikirtepe değil. Başka görüştüğümüz yerler de var. İstanbul'da markalaşıp buradan diğer şehirlere açılmak istiyoruz. Yine Londra'da da bir ofisimiz olacak. Bununla ilgili çalışmaların da sonuna geldik." ifadesinde bulundu.

ETİLER BELEDİYE SİTESİ'Nİ DÖNÜŞTÜRECEK
Fikirtepe'nin yanı sıra Etiler'de yeni bir projeleri daha olacağını açıklayan Sinanlı, "Ak Merkez'in hemen karşısında Belediye Sitesi var. Burayı da kentsel dönüşüm kapsamında yeniden inşa edeceğiz. 27 bin 400 metrekarelik bir alan. Hak sahiplerine haftaya bir sunum yapacağız" dedi.

FİKİRTEPE'DE 2016'DA İLK PROJELER BİTECEK
Fikirtepe'de toplam 40 adanın bulunduğunu bunun 10'unun problemli olduğuna dikkat çeken Sinanlı, "Fikirtepe'de biz bir platform kurduk. Amacımız Fikirtepe için bir bütün master planı yapmak. Bölgede toplam 40 ada var. Bunun 30'u problemli değil ama 10'u problemli. Bizler de bunlarla görüşme halindeyiz. 2016'nın sonunda Fikirtepe'de ilk projeler bitecek. 2018'de ise tamamının biltmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

300 MİLYON TL'LİK YATIRIM
Proje hakkında bilgi veren Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, "Fikirtepe projemiz 30 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Toplam 140 bin satılabilir alanı var. Bunun 16 bin metrekaresi ticari alan. Yaklaşık bin 100 konuttan oluşuyor. 6 bloktan meydana geliyor. 300 milyon TL'lik bir yatırım"diye sözlerini bitirdi.

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İnşaat sektörü KDV indirimi sürecinin uzatılmasını istedi

İnşaat sektörü KDV indirimi sürecinin uzatılmasını istedi

Eylül ayında sona erecek KDV indiriminin sürmesi için sektör temsilcileri ortak görüş bildirdi. Mar

18 Ağustos 2017


Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği düzenlemesi yürürlüğe girdi

Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği düzenlemesi yürürlüğe girdi

Bakanlar Kurulu Kararı ile Emlak Vergisine Matrah Olacak Vergi Değerlerinin Takdirine İlişkin Tüzük

18 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat