Şırnak İdil'e 340 Konutluk Yeni Kent

Terör nedeniyle evlerin zarar gördüğü Şırnak İdil'de evlerini terketmek zorunda kalan vatandaşlara 340 konutluk yeni bir kent kuruluyor...

10 Ekim 2016
Şırnak İdil'e 340 Konutluk Yeni Kent Terör nedeniyle evlerin zarar gördüğü Şırnak İdil'de evlerini terketmek zorunda kalan vatandaşlara 340 konutluk yeni bir kent kuruluyor...

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Şırnak İdil'e 340 konutluk yeni bir kent inşa ediliyor. Villa tipinde hayata geçirilecek olan konutların kısa süre içinde teslim edilmesi olanlanıyor.

Terör nedeniyle evleri kullanılmaz hale gelen vatandaşlara tamamı modern yeni konutlar oluşturuluyor. Hak sahibi vatandaşların görüşleriyle oluşturulan projede villa tipi konutları 3 oda 1 salon şeklinde tasarlandı. Yöre insanlarının "damda uyuma", "yün çırpma" gibi alışkanlıklarının sürdürülebilmesi için ise teras ce verandalar dizayn edildi.

Depreme karşı dayanıklı olarak inşa edilen konutların güneş enerjisi kullanılırken, her evin kendine özel bahçesi olacak. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında Bakanlar Kurulunca daha önce "riskli alan" ilan edilen bölgede yaşama geçirilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.