Şişli Atatürk Müzesi Yeniden Açıldı

10 Kasım 2015
PAYLAŞ
Şişli Atatürk Müzesi Yeniden Açıldı

Şişli'de restorasyon çalışmaları tamamlanan Atatürk Müzesi yeniden hizmete açıldı...

İstanbul Avrupa yakasında Şişli'de yer alan Atatürk Müzesi restore edilerek yeniden hizmete açıldı. Aslına uygun olarak restorasyon çalışmaları tamamlanan Atatürk Müzesi'nin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Şişli Kaymakamı Salih Işık, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen'in katılımıyla gerçekleşti.

Restorasyon çalışmaları 734 bin liraya mal olan Atatürk Müzesi aslına uygun bir şekilde yenilendi. Atatürk'ün silikon heykelinin yapıldığı müzede Atatürk’ün kişisel eşyaları ile Türk ressamlara ait 11 adet yağlı boya tablo restorasyondan geçirildi. Ayırca müzede mobil sesli rehberlik hizmeti hayata geçirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü vefatının 77. senesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk Müzesi’ni aslına uygun olarak restore ederek, yeniden hizmete açıyoruz. Restore ettiğimiz bu eser milli mücadelenin önemli hatıralarını ve Atatürk’ün şahsi eşyalarını barındırıyor." dedi.


"Şişli Atatürk Müzesi Yeniden Açıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap