Şişli Atatürk Müzesi Yeniden Açıldı

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Kasım 2015
Şişli Atatürk Müzesi Yeniden Açıldı

Şişli'de restorasyon çalışmaları tamamlanan Atatürk Müzesi yeniden hizmete açıldı...

İstanbul Avrupa yakasında Şişli'de yer alan Atatürk Müzesi restore edilerek yeniden hizmete açıldı. Aslına uygun olarak restorasyon çalışmaları tamamlanan Atatürk Müzesi'nin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Şişli Kaymakamı Salih Işık, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen'in katılımıyla gerçekleşti.

Restorasyon çalışmaları 734 bin liraya mal olan Atatürk Müzesi aslına uygun bir şekilde yenilendi. Atatürk'ün silikon heykelinin yapıldığı müzede Atatürk’ün kişisel eşyaları ile Türk ressamlara ait 11 adet yağlı boya tablo restorasyondan geçirildi. Ayırca müzede mobil sesli rehberlik hizmeti hayata geçirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü vefatının 77. senesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk Müzesi’ni aslına uygun olarak restore ederek, yeniden hizmete açıyoruz. Restore ettiğimiz bu eser milli mücadelenin önemli hatıralarını ve Atatürk’ün şahsi eşyalarını barındırıyor." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mehmet Ceylan: Çevre konusu hayati derecede önemli

Mehmet Ceylan: Çevre konusu hayati derecede önemli

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Karabük İl Müdürlü

12 Ekim 2017


‘Katı Atık Yönetimi Çalıştayı’ bugün Konya'da başlıyor

‘Katı Atık Yönetimi Çalıştayı’ bugün Konya'da başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenecek "Katı Atık Yönetimi Çalıştayı" bugün Konya'da

12 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.