Sivas Çocuk Oyun Kütüphanesi Kasım’da Açılıyor!

Sivas Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ekim 2015
Sivas Çocuk Oyun Kütüphanesi Kasım’da Açılıyor!

Sivas'ta eski halıcılık binasının yerine yapılan Çocuk Oyun Kütüphanesi Kasım ayının sonunda hizmete giriyor...

Eski halıcılık binasının yerine geçtiğimiz yıl temeli atılan ve 2-14 yaş arası çocuklar ile ailelerinin sosyal ve kültürel hayatına büyük ölçüde katkı sağlayacak olan kütüphane binasında inşaat çalışmaları tamamlandı.

Çocuk Aktivite Merkezi olarak da adlandırılan merkezde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan incelemelerde bulundu. Çocuk Oyun Kütüphanesi’ni gezen Ayhan, ilgili firma yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Finansmanı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ile İl Özel İdaresi tarafından karşılanan Çocuk Oyun Kütüphanesi’nin yoğun süren çalışmaların ardından bittiğine dikkat çeken Ayhan, Kasım ayı sonunda açılması planlanan binanın iç tefrişat çalışmalarına başlandığını belirtti. Bina içerisinde çocukların oyun oynayacağı alanların düzenlendiğini ve gerekli malzemelerin alınarak iç tefrişata başlandığını ifade eden Ayhan, projenin yaklaşık 5,5 milyon TL’ye mal olduğunu söyledi.

Ayhan, "İlimizde çocuklarımızın güzel vakit geçirebilecekleri sosyal projeyi adım adım tamamlamak üzereyiz. Bilindiği gibi burası daha önce atıl vaziyette bekleyen metruk bir bina idi. Şimdi ise ilimizin en güzel mekânlarından bir tanesi olacak. Çocuk Oyun Kütüphanemiz, bölgede hem güvenli bir ortam oluşması, hem de okullar bölgesine renk katması adına ayrı bir önem taşımaktadır. Okullar bölgesine yapılan Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi kış ayı uzun süren Sivas’ta çocuklarımızı mutlu edecek.”dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.