Sivas Yenimahalle Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

Sivas Yenimahalle'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

20 Ocak 2016
Sivas Yenimahalle Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

Sivas Yenimahalle Toki Konutları kura çekilişleri bugün saat 10:00’da yapıldı. İşte Sivas Yenimahalle Toki kura sonuçları tam listesi….

Toki Sivas Yenimahalle kura çekilişleri bugün saat 10:00’da Sivas Belediye Başkanlığı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Kadı Burhanettin salonunda yapıldı.

Sivas Yenimahalle Toki kura çekilişi sonrası 184 dairenin sahipleri belirlendi.

184 konut için 4 bin 258 kişi başvuruda bulunmuştu.

SİVAS YENİMAHALLE TOKİ KURA SONUÇLARI TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bugün ki yapılan kura sonucu daire almaya hak kazanmayanlar başvuru bedellerini 25 Ocak’tan itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler.

SİVAS YENİMAHALLE TOKİ KONUTLARI SÖZLEŞMELERİ NASIL YAPILACAK?
-Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.Halk Bankası Sivas Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.
Sözleşme imzalama aşamasında;
1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Sivas il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge
2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri
• Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.
Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

OTURMA KOŞULLARI VE DEVİR İŞLEMLERİ
-Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor.
- Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshediliyor.
- Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade ediliyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


3 yorum

medine

15 Mar 2016, 22:08

Bende emekliyim tokiye yazılmıştım ama çıkmadı bunun devamını bekliyorum bende kirada oturuyorum malım yok evim yok inşallah bunları değerlendirirsiniz ben gidip bankadan paramı bile almadım inşallah bizim yüzümüzü de güldürür


HÜSAMETTİN KAYAPINAR

22 Jan 2016, 07:59

BEN BİR EMEKLİ VATANDAŞIM İKİ ÇOCUK OKUTUYORUM BİRİ ÜNİVERSİTEDE OKUYOR DİĞERİ LİSEDE OKUYOR EVİM YOK KİRADA OTURUYORUM 550 TL KİRA VERİYORUM 300 TL DOĞALGAZ ÖDÜYORUM ELEKTİRİK SU 100 TL ÇOCUĞUM 340 TL KIREDİLİ BURSLA YETİNMEYE ÇALIŞIYOR MUTFAK MASRAFIMIDA SİZLERE BIRAKIYORUM EN AZINDAN BİR EVİM OLSAYDI DAHA RAHAT EDERDİM İŞTE DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN GÖREMEDİĞİ YÖNLER AMA YİNEDE ALLAHIMA HAMD OLSUN BU YORUMU ASIL KİMLERİN EV SAHİBİ OLMASI GEREKTİĞİNİ BİLSİNLER İSTEDİM.


Zeynep

21 Jan 2016, 05:48

Ben 18 yasinda bir kizim. keske toki bize ciksaydi 5 kardesizz gercekten cok isterdim kiraya verilen para keske egitimimeze harcansada daha iyi sekilde egitim gorsek


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde yapılacak olan 137 konutun ihalesi ger

14 Ekim 2017


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.