Sivas’a Modern Kültür Merkezi!

02 Eylül 2015
PAYLAŞ
Sivas’a Modern Kültür Merkezi!

Sivas'ta Kültür Bakanlığı yatırım programı kapsamında inşa edilecek olan modern kültür merkezi 120 ayda tamamlanacak.

Sivas'a yeni bir kültür merkezi kazandırılması için başlatılan çalışmalarda mutlu sona ulaşıldı. Kültür merkezi projesi Kültür Bakanlığı tarafından onaylandı.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Kültür Bakanlığı yatırım programında yer alan, iş ve işlemleri İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan kültür merkeziyle ilgili gelinen aşamayı değerlendirdi.

Ayhan, 2013 yılında proje ihalesini yaptıkları kültür merkezi projesinin onaylandığını ve ihale sürecinin başladığını belirterek; büyüyen, gelişen ve kültürel anlamda kabına sığmayan Sivas'a yakışır bir kültür merkezinin kısa zamanda hayata geçeceğini söyledi.

[caption id="attachment_67677" align="aligncenter" width="2000"]SİVAS'A YENİ BİR KÜLTÜR MERKEZİ YAPILMASI İÇİN BAŞLATILAN ÇALIŞMALARDA MUTLU SONA YAKLAŞILDI. MERKEZİN PROJESİ KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ONAYLANDI. (MUHAMMED YASİR AYDOĞAN/SİVAS-İHA) SİVAS'A YENİ BİR KÜLTÜR MERKEZİ YAPILMASI İÇİN BAŞLATILAN ÇALIŞMALARDA MUTLU SONA YAKLAŞILDI. MERKEZİN PROJESİ KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ONAYLANDI. (MUHAMMED YASİR AYDOĞAN/SİVAS-İHA)[/caption]

Yoğun ve meşakkatli bir süreç yaşadıklarını kaydeden Ayhan, "Bu süreçte Kültür Bakanlığı ile birçok değerlendirme, analiz ve görüşmeler yapıldı. Bu manada güzel bir iş çıktı. İç alanıyla, kullanımıyla, fuar alanıyla, sergi salonlarıyla, toplantı ve konferans salonlarıyla çok amaçlı bir kültür merkezi yapılacak. Yapım süreci de yaklaşık 2 yıl sürer. Ama Sivas 2 yıl sonra devasa, bütün kültürel hizmetleri verecek, çok fonksiyonlu bir hizmeti ve işi bitirmiş olacağız. Projenin takibi, programa alınması, yerinin TÜDEMSAŞ'tan hazineye tescili Meclis Başkanımız İsmet Yılmaz'ın takibiyle yürüdü. Salonda akustik hesaplamalarından, bütün detaya kadar bilimsel raporlara göre hareket edildi. Bundan sonra ki süreç daha hızlı yürüyecek. Bizim için vizyon, üst düzey bir iş. Yıldız Dağı, et entegre, kongre müzesi, okullarımız ve saha çalışmalarımız gibi önemsediğimiz bir işti. Kamuoyunu çok da meşgul ediyordu. Artık somut olarak sahada göreceğimiz için mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum" diye konuştu.

İHA


"Sivas’a Modern Kültür Merkezi!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap