Şölen Irak’ta IŞİD’ten Kaçtı Türkiye’de Gayrimenkul’e Sığındı!

26 Ağustos 2015
PAYLAŞ
Şölen Irak’ta IŞİD’ten Kaçtı Türkiye’de Gayrimenkul’e Sığındı!

Şölen Çikolata markası ile tanınan Çoban ailesi Irakta'ki fabrika yatırımına Işid el koyunca yönünü Türkiye'de gayrimenkule döndü...

HABER:Şengül KIRMIZTAŞ

Gıda sektöründe Şölen Çikolata markası ile tanınan ve Balance markası ile gayrimenkul sektörüne giriş yapan Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, sektördeki "Çikolatacıdan gayrimenkulcü olur mu" eleştirilerini yanıtladı.

Gayrimenkul sektöründeki ilk projeleri olan Balance Güneşli projesinin satış ofisinde emlak editörleri ile biraraya gelen İsmail Çoban, "Ben gıdacı da değilim mühendis de ama ekip gücüne inanan biriyim. Doğru ekiple her işte başarılı olunabileceğini düşünüyorum. Biz de bu inanışla Türkiye'de markalı projelerde yerimizi alacağız. Yatırımlara devam" dedi.

IŞİD'İN IRAK'TA BOZDUĞU "BALANCE"I TÜRKİYE'DE GAYRİMENKULLE DÜZELTTİ
Çoban, "Ben yatırımcıyım. Sadece gayrimenkul değil başka sektörlerde de ışık görsem oraya da girerim. Balance Güneşli projesinden önce Irak'ta bir fabrika yatırımına girdik. Sincar Çimento Fabrikası. 279 milyon dolarlık bir yatırım. Yüzde 30 ortaklığımız vardı. Fakat geçen yılın 6.ayında Işid fabrikaya el koydu. Irak hükümeti zararımızın yarısını karşılayacağını söyledi ama bekliyoruz. Irak'ta durum böyle olunda biz de paramızı Türkiye'de gayrimenkul sektöründe değerlendirmeye karar verdik. Ve yatırımlarımıza da devam edeceğiz" ifadesinde bulundu.

BÜYÜMEK İÇİN PARAYI ARSAYA BAĞLAMAMAK LAZIM
Çoban, "Gayrimenkul sektörüne girmeden önce birçok araştırma yaptık ve birçok şeyi bilerek sektöre girdiğimizi düşünüyorduk. Fakat girdikten sonra birçok şeyi bilmediğimizi anladık. Mesela büyümek için parayı arsaya bağlamamak lazım. Kat karşılığı da karlı anlaşmalar yapılabilir" dedi.

STOK SAĞLAM
Şirket portföyünde İstanbul'un farklı semtlerinde arsa stoklarının olduğunu belirten İsmail Çoban, "Yeni yatırım planlarımız var. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Kendi portföyümüzde olan arsalarımız da var. Gaziantep, Avcılar, Güneşli, Silivre ve Büyükçekmece'de arsalarımız var. Bunları da sırasıyla devreye sokacağız" diye konuştu.

BALANCE 18 AYDA YÜZDE 25 KAZANDIRDI
Balance Güneşli projesinin inşaatının yüzde 70 oranında tamamlandığını belirten Çoban, "18 ay önce satışlarına başladığımız Balance Güneşli projemizde yüzde 70 oranında inşaat tamamlandı. Satışların da yüzde 45'i yapıldı. Balance Güneşli projesi alıcılarına 18 ayda yüzde 25 prim yaptırdı" şeklinde konuştu.

MİNİMUM 318 BİN TL
Balance Güneşli projesi toplam 311 bağımsız birimden oluşuyor. Farlık büyüklükte ofis seçeneklerinin yer aldığı Balance Güneşli projesinde metrekare birim fiyatları 5 bin 737 TL ile 7 bin 283 TL arasında değişiyor. Ofis fiyatlarının 318 bin TL'den başlangıç gösterdiği Balance Güneşli projesinde 24 ay 0 faizle ofis sahibi olunabiliyor. Balance Güneşli projesinde teslimlerin ise Mart 2016'da yapılması planlanıyor.


"Şölen Irak’ta IŞİD’ten Kaçtı Türkiye’de Gayrimenkul’e Sığındı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap