Soma Holding’in Spine Towers Projesine Savcılık El Koydu

06 Haziran 2014
PAYLAŞ
Soma Holding’in Spine Towers Projesine Savcılık El Koydu

Soma'da facia neden olan madenin sahibi Alp Gürkan'ın İstanbul Maslak'ta inşa ettirdiği Spine Towers'a savcılık el koydu.

Soma'da 301 kişinin hayatını kaybettiği madenin sahibi Alp Gürkan'ın Spine Towers'ındaki kaçak yapılaşmada savcılık devreye girdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı projeye, aykırı yapılaşma sebebiyle yapı sorumluları ve izin veren yetkililer hakkında soruşturma başlattı. İBB Meclis üyesi Hüseyin Sağ tarafından savcılığa verilen şikayet dilekçesinde söz konusu inşaat projesinin olması gereken inşaat örneğinin çok üzerinde inşa ve imal edildiği kaydedildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Savcılık binanın yetkili ve sorumluları hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 184. maddesinde düzenlenen imar kirliliğine sebebiyet vermek, binayı denetlemekle görevli oldukları halde kaçak yapılaşmaya göz yuman kamu görevlileri hakkında ise görevi kötüye kullanma suçu kapsamında soruşturma başlattı.

SIĞINMA ODALARI KİRAYA VERİLMİŞ

Spine Towers'taki bu skandalda; Soma Holding'in İstanbul Maslak'ta yaptığı Spine Towers'ın kaçak bölümlerinin iskân edildiği, Maslak'ta 22 dönüm arazide yapımına başlanan kuleye, 50 bin metrekarelik inşaat hakkı verildiği, şirket bunu iki katına çıkardığı ve kaçak bodrum katları kiraya verilip garaj ve sığınma odalarını dahi iskân ettiği kaydedilmişti.


"Soma Holding’in Spine Towers Projesine Savcılık El Koydu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap