Sualtına 20 Bin Kişilik Kasaba

30 Aralık 2015
PAYLAŞ
Sualtına 20 Bin Kişilik Kasaba

20 bin kişiye ev sahipliği yapacak Sualtı Gökdelenleri projesi geliyor. Rio De Janerio'da yapılması öngörülen projenin 2050 yılında hayata geçmesi planlanıyor...

Belçikalı tasarımcı Vincent Callebaut 20 bin kişinin sualtında yaşayacağı bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Aequorea adı verilen proje kapsamında sualtı gökdelenleri inşa edilecek. Su altı kasabası kendi enerjisini ve elektriğini üretecek.

sualtı

Brezilya'da Rio De Janerio kıyılarından yapılması planlanan projenin 2050 yılın hayata geçirilmesi hedefleniyor. Metrekaresi 1.430 sterline (6.150 TL) mal olacak proje kapsamındaki evlerde ekolojik tarım ve okyanustan balık tutabilme imkanı sunuluyor.

sualtı 3

Su altı kasabasında evlerin haricinde ofisler, laboratuarlar, tarım alanları ve deniz çiftlikleri de yer alacak. Fosil yakıt tüketmeyen bu çevre dostu projede temiz su ihtiyacı da okyanus sularını arıtacak tesislerden karşılanacak.

İşte Sualtı Gökdelenleri

sualtı 2

sualtı 7

sualtı 9

sualtı 5

sualtı 4

sualtı 6

sualtı 8


"Sualtına 20 Bin Kişilik Kasaba" haberine ait 1 yorum

Asım Sayar

03 Jan 2016, 07:04

valla güzel beğendim şu bizim parayı nerden buldukları belirsizler marmaranıın dibine insede normal vatandaşa yer açılsa..nerdeeeee..inşallah az kaldı

Yorum Yap