• Diğer Haberler
  • Süleymanpaşa Belediyesi’nden ‘İşyeri Açma Ruhsatını Al Şehrine Sahip Çık’ Kampanyası

Süleymanpaşa Belediyesi’nden ‘İşyeri Açma Ruhsatını Al Şehrine Sahip Çık’ Kampanyası

Tekirdağ Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Eylül 2015
Süleymanpaşa Belediyesi’nden ‘İşyeri Açma Ruhsatını Al Şehrine Sahip Çık’ Kampanyası

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi 'İşyeri Açma Ruhsatını Al Şehrine Sahip Çık' kampanyası kapsamında bir iş yerinin nasıl ruhsat alabileceğine dair esnafa broşür dağıtacak...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçe sınırları içerisinde yaşanan işyeri açma ruhsatı alınmaması sorunu ile ilgili Süleymanpaşa esnafı ile toplantı gerçekleştirdi. Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Eşkinat, "İlçemize sahip çıkmak, buraya gönül vermiş herkesin görevi olmalıdır. Belediye olarak kentsel ve sosyal dönüşüm projeleri, kültür sanat etkinlikleri, altyapı-üstyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri park bahçeler gibi hizmetlerle daha güzel bir Süleymanpaşa için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bunun yanında ilçemizde yaşayanlarla, kurum ve kuruluşlarla, esnafımızla, sanatçılarımızla ortak hareket ediyoruz.
Süleymanpaşa’nın her kesimi ile bir araya geliyoruz. Birlikte fikirler üretiyoruz, yeni projeler tasarlıyoruz. Esnaf ile belediyenin ortaya çıkaracağı güç, Süleymanpaşa’ya çok şeyler kazandıracaktır" dedi.

"YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRMİŞ OLMANIZ İLÇEMİZE SAHİP ÇIKIŞINIZIN BİR GÖSTERGESİ OLACAKTIR"
3572 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına dair KHK değişimi ve kanunun kabulü ile ilgili yönetmelik hakkında açıklamalar yaparak sözlerine devam eden Başkan Eşkinat, "3572 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına dair KHK’da ‘İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı alınmadan açılan işyeri yetkili idareler tarafından kapatılır.’ hükmü yer almakta olup bu hüküm gereği, ruhsat başvurularınızı belediye başkanlığımızın Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne yapmanız ve işyeri çalışma ruhsatı almanız gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında belediyemiz ile ilişkilerinizde göstermiş olduğunuz hassasiyet, yükümlülüklerinizi eksiksiz yerine getirmiş olmanızda ilçemize sahip çıkışınızın bir göstergesi olacaktır. Süleymanpaşa’da yapılanlar, sizlerin katkılarıyla gerçekleşecektir. Bu nedenle size şimdiden teşekkür ediyor, bu davranışınızın herkese örnek olması diliyorum" diye konuştu.

ESNAFA İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI BİLGİLENDİRMESİ YAPILIYOR
Ruhsatsız işyeri sahiplerinin de görüşlerine başvuran Eşkinat, "Ay bitimine kadar belediye zabıtalarımız bir iş yerinin nasıl ruhsat alabileceğine dair esnafa broşür dağıtacaklar. Çünkü burada ciddi anlamda bir ruhsat sorunu var. Ya ruhsatlı yerleri iptal edip ‘Burası Ruhsatsız Bir Şehirdir’ demek durumundayız veya diğerlerini ruhsatlandırmak durumundayız. Bilgilendirmelerin bitmesinin ardından artık burada ruhsatsız bir iş yeri varsa seçim kaygısı da olmadan bunun gereği yerine getirilecek" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları hakkında bilgilerin bulunduğu broşürleri esnafa dağıtarak bilgilendirme yapmaya başladı.



HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.