Sur Yapı Antalya projesinde konut teslimleri başladı

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm çalışması olma özelliği taşıyan Sur Yapı Antalya'da yaşam başlıyor.

29 July 2020
Sur Yapı Antalya projesinde konut teslimleri başladı Sur Yapı imzasıyla Antalya'nın Kepez ilçesinde hayata geçirilen ve Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan Sur Yapı Antalya projesinde ilk konut teslimleri başladı.

1 milyon 300 bin metrekarelik arsa üzerinde kurulan Sur Yapı Antalya projesinde ilk olarak 460 dairenin anahtar teslimi yapıldı. Anahtar teslim töreninden sonra açıklamalarda bulunan Sur Yapı Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, "Eylül 2017 tarihinde ilk hafriyatına başladığımız gerek kentsel dönüşüm modeliyle gerekse akıllı şehir fonksiyonlarıyla tüm dünyaya örnek teşkil eden Antalya projemizin bugün ilk anahtar teslimlerini gerçekleştiriyor olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Antalya'nın değerine değer katan bu eşsiz projede yaşayacak vatandaşlarımıza en iyi markaları en doğru şekilde bir araya getirip Sur Yapı'nın konuttaki tecrübesi ile birleştirerek mutluluk ve sağlık içerisinde oturacakları evler inşa ettik. Türkiye'nin İstanbul'dan sonra marka değeri en yüksek kenti Antalya'nın değerine değer katan projemiz dünyanın dört köşesinden dikkatleri üzerine çekiyor" diye konuştu.

"REFERANS PROJE OLDU"

Sur Yapı Antalya projesinin uluslararası bilinirliğinden bahseden Barış Ekener, "Projemiz, satış sürecinde aldığı talep ve kentsel dönüşüm sürecindeki uygulanan model anlamında uluslararası bilinirliğe sahip referans bir proje oldu. Tüm bunları yaparken kalite, sağlamlık ve estetikten asla taviz vermedik" şeklinde konuştu.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI HİÇ DURMADI

İnşaat sektörünün çıkmaza girdiği 2018 yılından bu yana dolar bazında yaklaşık yüzde 90, inşaat maliyetlerinde ise yüzde 50 oranında artış olmasına rağmen Sur Yapı Antalya projesinde inşaat çalışmalarının hiçbir zaman durmadığına dikkat çeken Sur Yapı Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, "Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkisi altına alan küresel çaplı bir salgını hep birlikte yaşıyoruz. Pandemi süreci hem sağlık hem de ekonomi açısından bu zamana kadar insanlığın hiç deneyimlemediği bir süreci yaşattı bizlere. Hemen her sektör durma noktasına geldi. İnşaat sektöründe de şantiyeler durdu, satış ofisleri bir süreliğine kapatıldı. Sur Yapı olarak aldığımız tedbirlerle ve Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı rehberlere uygun şekilde hareket ederek Antalya şantiyemizde mümkün mertebe çalışmalarımıza devam ettik. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen elimizden ne geliyorsa yaptık ve işimizin başında olmayı sürdürdük. Ne mutlu ki, projemizi teslim etmenin gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

2 AYDA 562 KONUT SATIŞI

Konut satışlarının canlandığı Haziran ve Temmuz aylarında projelerinde 562 konutun satıldığı bilgisini aktaran Ekener, Şüphesiz bunda, hükümetimizin ve kamu bankalarımızın açıkladıkları destek paketleri ve bunun yanı sıra sektör olarak başlatılan ek indirimli kampanyaların büyük rolü bulunuyor. Bugün 460 dairenin anahtarını hak sahiplerimizle buluşturmanın yanı sıra Sur Yapı olarak 200 dairenin de teslimlerini eş zamanlı gerçekleştirdik. Sene sonuna kadar E ve D parsellerinde yer alan 1800 dairenin 1500'ünün daha teslimini yapmayı planlıyoruz. Akabinde F, C ve B parsellerin teslimleri belli periyotta planlanmaktadır" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum