• Diğer Haberler
  • Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödülü Sahiplerini Buldu

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödülü Sahiplerini Buldu

Rönesans Holding tarafından ikincisi düzenlenen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışması sonuçlandı. Ödüller 5 Nisan'da gerçekleşen törenle sahiplerini

06 Nisan 2016
Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödülü Sahiplerini Buldu

Rönesans Holding tarafından ikincisi düzenlenen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışması sonuçlandı. Ödüller 5 Nisan'da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu...

Rönesans Holding, bu yıl ikincisini düzenleyerek gelenekselleştirmeyi hedeflediği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasının kazananlarını açıkladı. Yarışmasının ödül töreni 5 Nisan’da gerçekleşti.

Bu yıl mimarlık ve mühendislik olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına 125 farklı üniversiteden 954 grup ve 1930 kişi başvurdu.

'Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler' temalı yarışmada projeler İTÜ, ODTÜ, Mimar Sinan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi, Gazi, İnönü ve Gebze Teknik üniversitelerinde görev yapan ve her biri farklı branşlarda uzmanlaşmış öğretim görevlilerinin yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirildi.

Mühedislik ve mimarlık kategorilerine ayrı ayrı verilen ödüller birinciye 20 bin TL, ikinciye 16 bin TL, üçüncüye 14 bin TL ve mansiyon 10 bin TL olarak belirlendi. Ayrıca ödül alan öğrencilere Rönesans Holding bünyesinde staj yapma imkanı da sağlanacak.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Mimarlık dalında, birincilik ödülünü Gazi Üniversitesi’nden Gökhan Hezer, ikincilik ödülünü TOBB Ekonomi ve Teknik Üniversitesi’nden Özge Ceylin Yıldırım, üçüncülük ödülü ise Anadolu Üniversitesi’nden Yakup Akgöçmen, Tauhid Hasan Ve Ali Tuğay’ın oluşturduğu takım kazandı. Mansiyon ödülünün sahibi ise Çankaya Üniversitesi’nden Ayşen Çerşil oldu.

Mühendislik dalında ise birincilik ödülünü Uluslararası Antalya Üniversitesi’nden Müge Develier, Mustafa Ekicim, Farzona Abidova, Mehmet Safa Karahan ve Hüseyin Özer’den oluşan takım, ikincilik ödülünü ODTÜ’den Cevat Efe Şahin, Cem Dağdeviren, Duygu Arslan ve Furkan Sivri’nin oluşturduğu takım, üçüncülük ödülü ise Uludağ Üniversitesi’nden Orhan Melih Rızvanoğlu aldı. Mansiyon ödülü ise Abdulrezzak Erbalcı, Alper Özmen ve Mustafa Pala’dan oluşan Fırat Üniversitesi takımına verildi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Özel Ödülü’nü ise Cumhuriyet Üniversitesi’nden Merve Sancılı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Eyyüb Arslan, Feyza Nur Durmuş ve Gülname Uzun’un oluşturduğu takım aldı.

Odul kazanan gencler

KENDİ VİZYONUNUZA İNANIN

Ödül töreni öncesinde finale kalan gençlerin projelerinin masaya yatırıldığı workshop çalışmasına dünyaca ünlü Fransız Mimar Christophe Pillet’nin yanı sıra Türkiye’nin en önemli mimarlarından Murat Tabanlıoğlu, Murat Kader ve Sefer Çağlar katıldı. Mimarlar öğrencilerle deneyimlerini paylaşırken, gençlere “kendi vizyonunuza inanın” mesajı verdiler.

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIMIZ GENÇLERİ YÜREKLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Dünyanın sayılı müteahhitlik şirketleri arasında yer almak için Rönesans Holding’in geleceğin mimar ve mühendislerine ihtiyacı olduğunu belirten Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, "Biz takım çalışmasına ve birlikte üretmenin gücüne her zaman inandık. Bu nedenle gelecekte birlikte çalışacağımız gençleri yüreklendirmeye devam edeceğiz ki onlar bize daha iyi bir yaşam, sürdürülebilir bir gelecek versin" dedi.

HEDEF 5 YILDA 20 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAK

Yarışmanın ülkenin geleceğine yapılmış bir yatırım olduğuna inandıklarını belirten Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, "Hedefimiz, gelecek nesillere sürdürülebilirlik kavramını benimsetmek amacıyla çıktığımız bu projenin kendisini de sürdürülebilir kılmak. Yarışma kapsamında düzenlediğimiz “Mavide Yeşil Fikir” seminerleriyle sadece 2 yıl içinde, 17 farklı ilde, 27 üniversitede 6 bin 500 öğrenciye dokunmuş olmamız, vizyonumuzun ne denli doğru kurgulandığını gösteriyor. Gelecek hedefimiz ise çok net; 5 yıl içerisinde 20 bin öğrenciye ulaşmak" dedi.

DÜNYADA İLK ONDA OLMAK İÇİN GENÇLERE İHTİYAÇ VAR

Gençler olmadan Türkiye’nin ileri gidemeyeceğini söyleyen İpek Ilıcak Kayaalp, “Türkiye’nin her köşesindeki genç potansiyeli keşfettik ve bu bize gelecek için daha da büyük bir umut verdi. Dünyanın en büyük 10 şirketinden biri olabilmek için bu genç arkadaşlara ihtiyacımız var. Anadolu’nun değişik köşelerinden gelen pırıl pırıl genç mühendis ve mimar adayı arkadaşlarımızın algılarını daha da açmak, onlara yeni vizyonlar ve görüşler kazandırmak ve onları sektörümüzün başarılı birer bireyi olarak ülkemize kazandırmak bizim için çok önemli" şeklinde konuştuHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.