Suriyeli Sığınmacılara 2 Katlı Konteyner Ev

Kilis Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Aralık 2014
Suriyeli Sığınmacılara 2 Katlı Konteyner Ev

Suriye'deki iç savaş sebebi ile Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Kilis'in Öncüpınar bölgesinde 2 katlı konteyner evler inşa ediliyor.

Ülkelerindeki iç karışıklıklardan dolayı Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Kilis Öncüpınar’da, Birleşmiş Milletler (BM) standartlarında kurulan konteyner kentte genişleme çalışmaları devam ediyor.

Yaklaşık 100 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilen genişleme çalışmaları kapsamında; önceki konteynerlere oranla daha iyi standartlarda ve yaklaşık iki katı kadar alana sahip yeni bir konteyner kent kuruluyor. 624 adet çift katlı konteyner olmak üzere toplam 1248 konteynere sahip olacak alanda, 1 adet sosyal tesis, 1 adet cami, 1 adet Lise (24 derslikli) , 1 adet anaokulu (16 derslikli) binası, 2 adet bay-bayan eğitim atölyesi yapımına başlandı.

[caption id="attachment_41686" align="aligncenter" width="800"]Kilis Öncüpınar Konteyner Kent Suriyeli sığınmacıların yaşayacağı konteyner evler 2 katlı olarak inşa ediliyor.[/caption]

Kilis Valiliği ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) arasında imzalanan protokole göre genişleme yapılacak alanın altyapısı; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) öncülüğünde yapılıyor. İhalesi TOKİ tarafından gerçekleştirilen konteyner kentte, konteynerler ve diğer sosyal binaların yapım maliyeti Kuveyt IICO Uluslararası İslami Yardım Organizasyonu tarafından karşılanacak.

38 MİLYON LİRA MALİYETLE

Genişleme yapılan alanın altyapısı toplam 15 milyon liraya, konteynerler ve sosyal binalar da 23 milyon liraya mâl olacak. Projenin toplam maliyeti 38 milyon lira...

26 BİN KİŞİ KAPASİTELİ

5 Kasım 2014 tarihinde başlayan alt yapı çalışmaları ve konteynerlerin montajının Şubat 2015 tarihinde tamamlanması planlanıyor. Şu anda 14 bin kişiye ev sahipliği yapan Öncüpınar Konteyner Kent’in kapasitesi 26 bin kişiye çıkartılarak dünyanın en büyük ve en modern konteyner kenti haline getirilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.