Taksim Meydan Düzenlemesi Son Durum

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Şubat 2016
Taksim Meydan Düzenlemesi Son Durum

Taksim Meydan düzenlemesi çalışmaları son hızıyla devam ediyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Taksim Yayalaştırma projesi kapsamında meydan araç trafiğine kapatılarak Eylül 2013'te tamamen yayaların kullanımına açıldı. Betonarme görüntüsü yüzünden gündemden düşmeyen meydanda düzenleme çalışmaları mayıs ayından bu yana devam ediyor.

İBB çalışmalar kapsamında Mete Caddesi Yağmursuyu Hattı İletim Kanalı yapılacağının duyurusunu yaptı. İki etapta yapılması planlanan çalışmaların 1. etabı 15 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak olup, 7 Mart 2016 tarihine kadar tamamlanacak. Bu süre boyunca Prof. Dr. Bedri Karafakioğlu Caddesi 21 gün süre ile trafiğe kapatılacak ve araçlar alternatif güzergah olarak Mete Caddesi'ne yönlendirilecek.

Taksim Meydanı Yayalaştırma projesi 58 adet ağaç dikimi yapılacak. 6 Çınar ağacının dikildiği meydanda 21 Çınar ağacı, 14 Manolya ve 5 Ihlamur ağacı daha dikilecek. Ağaçların yanı sıra meydanda süs havuzları için çalışmalarda sürüyor. Ayrıca meydana 3 bin 500 metrekarelik aromatik bitki bahçesi ve bin 700 yeni bitki dikilmesi planlanıyor. Çalışmalar tamamlandığından Taksim Meydanı daha yeşil ve Gezi Parkıyla iç içe olacak.

taksim meydanıHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.