Taksim Meydanı – Gezi Parkı Birleşecek mi?

13 Temmuz 2015
PAYLAŞ
Taksim Meydanı – Gezi Parkı Birleşecek mi?

İBB'nin sürdürdüğü Taksim Meydanı - Gezi Parkı birleştirilme çalışmaları kapsamında inşaatı başlatıldı. Peki, Taksim Meydanı - Gezi Parkı birleşecek mi? İşte yanıtı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında Taksim Meydanı ile Gezi Parkı’nın birleştirilme çalışmaları başladı.

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl önce araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılan meydan, yapılan çalışmalar sonrasında daha yeşil bir görüntüye sahip olacak.

taksim-gezi-parki-2

Çalışmalarda epeyce ilerleme kaydedilirken, Taksim Meydanı ile Gezi Parkı'nı birleştirme çalışmaları da başladı. Bu kapsamda Taksim Meydanı'nın Talimhane girişiyle Gezi Parkı'nın yan bölümleri yaya yoluyla birleştirilecek. Gece ve gündüz demeden çalışmaları tüm hızıyla devam ederken yapılan çalışmalardan vatandaşlarda memnun.

taksim-gezi-parki

Çalışmalardan oldukça memnun olduğunu belirten Taha Ural, “Meydan daha öncekli haliyle boştu. Şimdi ise Gezi Parkı ile Taksim Meydanı'na birleştirecekler. Oturma alanları ile daha hoş ve güzel gözükecek. Ağaçlar dikilecek, banklar koyulacak” dedi.(İHA)


"Taksim Meydanı – Gezi Parkı Birleşecek mi?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap