• Diğer Haberler
  • Talas Belediyesi’nden Hizmetlere 20 Milyonluk Hibe ve Gelir!

Talas Belediyesi’nden Hizmetlere 20 Milyonluk Hibe ve Gelir!

Kayseri Talas'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ekim 2015
Talas Belediyesi’nden Hizmetlere 20 Milyonluk Hibe ve Gelir!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, göreve geldiği günden bu yana hazırlanan projelere şimdiye kadar yaklaşık 20 milyonluk hibe ve gelir planlandığını açıkladı...

Talas Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 17 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Gündem maddelerinin ardından konuşan Başkan Palancıoğlu, belediye olarak hazırlanan ve uygulamaya başlayan büyük projelerle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Palancıoğlu, şuanda 4 önemli proje için hibe desteği aldıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Değerli arkadaşlar özellikle belediyemizin projeler birimi tarafından şuana kadar hazırlanan projelerle ilgili aldığımız fonlardan bahsetmek istiyorum. Süleymanlı Mahallemizdeki 1 megavatlık güneş enerji santraliyle ilgili Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'ndan 637 bin TL hibe alıyoruz. Geriye kalan 3,5 milyon TL'yi kendimiz karşılayacağız. 6-7 yılda kendini amorti edecek bir yatırım. Bu santralle belediyemizin yıllık yaklaşık 450 bin TL'lik elektrik giderini karşılayacağız. Tablakaya Mahallemizdeki eski belediye binamızın restorasyonu için 295 bin TL hibe bulduk. Yine Tablakaya'da sokak sağlıklaştırma projesi için 405 bin, 239 bin ve 50 bin TL ayrı ayrı hibe aldık. Ali Saip Paşa Konağı'nın restorasyonu için 453 bin TL, Akçakaya Mahallemizde iki adet konut restorasyonu için 51 bin TL hibe aldık. Toplamda 2 milyon 132 bin TL'lik hibe desteği almış durumdayız. Bunun haricinde 2016 yılında taksitli olarak tahsil edilecek arsa satışlarından 4,2 milyon TL alacağız. Öte yandan yaklaşık 2 milyon liralık alacağımız var. Bir de sizlerin de Aralık ayında onayından geçirildikten sonra Yenidoğan Mahallesindeki akaryakıt istasyonunun satışından 10 milyon liralık gelir elde edeceğiz. Genel toplamda ise yaklaşık 20 milyon liralık gelir elde etmiş olacağız."
Meclis toplantısı, 8 Ekim Perşembe günü ikinci oturumu yapmak üzere sone erdi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.