Tapu dairelerindeki yükü azaltacak revizyon imzalandı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşma ile tapu daireleri için önemli bir revizyon gerçekleştirildi.

31 Temmuz 2017
Tapu dairelerindeki yükü azaltacak revizyon imzalandı Tapuya konacak ipoteklerle ilgili Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve Ziraat Bankası arasında yeni bir anlaşma yapıldı. Anlaşmaya göre artık tapuya konulacak ipotekler için tapu dairesine gitmeye gerek kalmadan işlemler Ziraat Bankası'ndan tamamlanabilecek.

YENİ SİSTEMLE SÜREÇ KISALACAK

Yapılan anlaşmayla tapu dairelerinin yükünün önemli bir ölçüde hafiflemesi ön görülüyor. Ayrıca gerçek bir otomasyon sisteminin uygulanmaya başlayacağına vurgu yapan TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugüne kadar yapılan uygulamalarda, tapu dairesinde işlemler başlatılıyor, ödeme yapıldıktan sonra ipotek tesisi için tekrar Tapu Dairesine gidiliyordu. Taraflar açısından uzun süren muamele süreci Tapu Daireleri için de bekleyen işlemler açısından büyük zorluk oluşturuyordu. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşmayla tapuya dair ipotek işlemleri bundan böyle Ziraat Bankası Şubelerinde gerçekleştirilecek. Elektronik ortamda banka tarafından aktarılan bilgilerin ilgili tapu dairesi tarafından tapuya işlenmesi ile işlem sona erecektir. Bu aslında olması gereken büyük otomasyon sisteminin en önemli parçasıdır.”


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş GYO, Anadolu Yakası’nda 18. proje olma özelliği taşıyan Sinpaş Gökorman projesinin lansmanını

22 Eylül 2017


Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Türkiye’de hazır ofis alanları ile ilgili faaliyetlerini yürüten Regus, Türkiye’deki ofis alanı yatı

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat