Tapu Sorgulama

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, e-devlet sistemini kullanarak internetten tapu sorgulama hizmeti sunuyor. Peki internetten tapu sorgulama nasıl yapılır? İşte yanıtı

13 Mayıs 2015
Tapu Sorgulama

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, e-devlet sistemini kullanarak internetten tapu sorgulama hizmeti sunuyor. Peki internetten tapu sorgulama nasıl yapılır ? İşte yanıtı

Düzenleyen : Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Tapu bilgilerinize artık internet üzerinden tapu sorgulama işlemi yaparak ulaşabilirsiniz. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalar sonucunda artık turkiye.gov.tr adresini kullanarak, Tapu Sicil Müdürlüklerinde TC. Kimlik Numarası ile kayıt altına alınmış taşınmazların detaylarına tapu sorgulama hizmeti aracılığıyla erişilebiliyor.

TAPU SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

Tapu sorgulama hizmetinden faydalanmak için, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı veya e-Devlet Şifresi kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekiyor.

İnternetten tapu sorgulama işlemi yapmak için tıklayın

Giriş yaptığınızdan eminseniz bir sonraki aşamaya geçin. Size sorulan bilgileri eksiksiz girmeniz gerekeceğinden yazdıklarınızı tekrar kontrol edip aramayı başlatın.

-

Tapu Sorgulama

-

Toplu sorgulama sistemine tapu bilgilerinizi girerek taşınmazınızın yerini kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Yine bu parselin uydu fotoğrafı ile çekilmiş görüntüsü ekrana gelecek.

İNTERNETTEN TAPU SORGULAMA NE İŞE YARAR ?

Böylece internet üzerinden evinizde, işinizde hatta cep telefonu üzerinden taşınmazlarınızın durumunu tapu sorgulama sistemi ile  öğrenebileceksiniz. Bir gayrimenkul satın almak istediğinizde de yine internet üzerinden o taşınmazın durumunu sorgulatabileceksiniz. Parseli görmeden tapu alanını, niteliğini ve pafta bilgisini görerek bilgi sahibi olabileceksiniz.

İnternetten Tapu Sorgulama İşleminin Avantajları

Geçmiş yıllarda yalnızca, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne bağlı birimler tarafından sorgulanabilen tapu bilgilerinin internet üzerinden yapılabilmesi, tapu dairelerinin yükünü de hafifletmiş oluyor. Tapu dairesine gitmeden internetten tapu sorgulama işlemi yapabilen vatandaş hem zahmetten hem de zamandan kazanmış oluyor.

-

Tapu Sorgulama

-

Yukarıda tapu sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtı ayrıntılı olarak anlatılmıştır.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bakan Ağbal: Vergi artışı yapılmayacak

Bakan Ağbal: Vergi artışı yapılmayacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Ger

17 Temmuz 2017


Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

İş yeri ve konutlarından kira geliri elde eden vatandaşlar, “Kira Geliri Vergisi” ikinci taksitini 3

17 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat