Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde E-Haciz Dönemi

13 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde E-Haciz Dönemi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde işlemlerin çok büyü bir kısmı artık dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde E-Haciz Dönemi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu hizmetlerini daha etkin, hızlı ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda sunmaya devam ediyor.Sistem 21.05.2015 tarihinden itibaren aktif şekilde kullanıma başlayacak.

E-HACİZ PROJESİ BAŞLIYOR

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün kuruluş yıldönümü olan 21.05.2015 tarihinden itibaren İcra-i Haciz, kamu haczi, ihtiyati Haciz şerhlerinin salt Elektronik ortamda tutulması uygulamasına başlanacak.
E-haciz uygulaması ile kamu ve icrai haciz taleplerinin Elektronik ortam üzerinden gönderilmesiyle işlemlerin daha hızlı, etkin ve güvenli bir şekilde karşılanması sağlanacak.

-
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde E-Haciz Dönemi
-

Uygulama ile Tapu müdürlüklerinin iş hacminde önemli oranda azalma olacak, iş hacminde meydana gelecek azalma vatandaş memnuniyetine olumlu bir şekilde yansıyacak. Türkiye genelinde 2014 yılında toplam Tapu İşlemleri adedi 7 Milyon 184 bin 361 iken bunların 2 Milyon 457 Bin 465 adedi haciz işlemleri oldu. 2014 yılında yapılan haciz işlemlerinin tüm tapu işlemlerine oranının yüzde 34 olduğu görülüyor.


"Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde E-Haciz Dönemi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap