• Toki Haberleri
  • Tapusunu hemen almak isteyenlere TOKİ’den indirim fırsatı

Tapusunu hemen almak isteyenlere TOKİ’den indirim fırsatı

TOKİ, bu yılda borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcısı olan vatandaşlar için indirim kampanyası başlattığını duyurdu.

29 Temmuz 2017
Tapusunu hemen almak isteyenlere TOKİ’den indirim fırsatı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına indirim kampanyası yapacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcısı olan vatandaşlar, 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.

Yapılacak indirimden faydalanmak isteyen kampanya kapsamındaki konut alıcıları borç bakiyelerini kapatarak, gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Kampanya hakkında açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" diye konuştu.

KİMLER KAMPANYADAN YARARLANABİLECEK

Ergün Turan, kampanya kapsamında indirim uygulanacak projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini söyledi. Kampanyanın hangi projelerde geçerli olduğuna değinen Turan, "Kampanyamızdan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir” dedi.

GEÇEN YIL 817 MİLYON BORÇ KAPATILDI

Geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik bu indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını vurgulayan Turan, "817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan 'yastık altı parası' diye tabir edilen paradan getirilip ödendi" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Silivri projesinin temelleri atılıyor

TOKİ Silivri projesinin temelleri atılıyor

TOKİ, Silivri’de inşa edeceği yeni yeni projenin çalışmalarına başladı.

16 Ağustos 2017


Tokat Niksar TOKİ Evleri 4. Etap ihalesi bugün yapılacak

Tokat Niksar TOKİ Evleri 4. Etap ihalesi bugün yapılacak

TOKİ, Tokat Niksar TOKİ Evleri 4. Etap ihalesini bugün gerçekleştirecek. Proje, 305 konut, 1 ticaret

16 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat