Tarımköy projeleri tüm Türkiye'de uygulanacak

Bakanlık, tarımköy uygulamalarını ülke geneline yayma adına çalışma yürütüyor.

12 September 2020
Tarımköy projeleri tüm Türkiye'de uygulanacak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murta Kurum, bazı şehirlerde uygulanan tarımköy projeleri hakkında değerlendirmeler de bulundu. Malatya'nın Kale ilçesinde birtakım ziyaretlerde bulunan Bakan Kurum, depremzedeler için inşa edilen konutları da inceledi.

AA'nın haberine göre, Kale ilçesi Bent Mahallesi'nde bulunan tarımköy uygulamasındaki tek katlı, ahıra sahip köy konutlarında incelemelerde bulunan Bakan Kurum, Elazığ ve Malatya'da 24 bin 500 bağımsız bölümden oluşan konutların inşasına başladıklarını ifade etti.

5 BİN KÖY KONUTU İNŞA EDİLİYOR

Hem Elazığ hem de Malatya'da Bakanlık olarak 5 bin köy konutunun inşasını yaptıklarından bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Malatya ve Elazığ ile yine aynı şekilde Giresun'da hasar gören vatandaşlarımızın yarasını sarmak adına hızlı bir şekilde sağlam, imalat süresinin de çok hızlı olduğunu çelik konstrüksiyon evler... Bunların imalatlarını yapacağımızı daha önce söylemiştik ve şu an imalatları yerinde inceliyoruz. Bu gördüğünüz ev 15 gün içerisinde ince işçiliğiyle tamamlanabiliyor. Firmanın kapasitesine göre 10-15 tane her firma üretimini sahada yapabiliyor. Bu çerçevede yerinde görme fırsatı bulduk" şeklinde konuştu.

ÖRNEK PROJELER OLUŞTURULUYOR

Malatya'daki ziyaretinde Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerinde hem kent merkezindeki konutları hem de köy konutları projelerini incelediklerini ifade eden Bakan Kurum, "Konutlarımızın yanında ahırlarımız var. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın hayvanlarına bu ahırlarda bakabilecekleri bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bunları yaptığımızda köylerimiz daha da güçlü hale gelecek, yani kırsal anlamda kalkınacağız. Projenin bir başka amacı da budur, kırsal kalkınmayı sağlamak. Bu çerçevede inşallah amacımız bu örnek projeleri Türkiye'mizin her yerine yaymaktır. Nasıl şehir merkezlerinde sosyal konut talebi alıyorsak köy yerleşik alanlarında da vatandaşımızdan gelecek talep doğrultusunda köy konutları, Tarımköy uygulamalarını ülke genelinde yaygınlaştıracağız" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum