• Emlak Haberleri
  • Tatil bölgelerindeki emlak fiyatlarında büyük artış!

Tatil bölgelerindeki emlak fiyatlarında büyük artış!

Yaz sezonunun başladığı 2017'de Ege ve Akdeniz bölgelerinin yanı sıra İstanbul'a yakın yazlık bölgelerinde emlak fiyatlarında büyük artışlar görülüyor.

10 Temmuz 2017
Tatil bölgelerindeki emlak fiyatlarında büyük artış! Yaz sezonunun başladığı 2017'de Ege ve Akdeniz bölgelerinin yanı sıra İstanbul'a yakın yazlık bölgelerinde emlak fiyatlarında büyük artışlar görülüyor.

2017 yaz sezonunu emlak dünyası da hareketli geçiriyor. İstanbul'da Şile ve Silivri'de görülen hareketlilik Ege'de ise Çeşme ve Marmaris'te görülüyor. TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun bu bölgelerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

ÇEŞME'DE LÜKS REZİDANSLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Hakan Erilkun Çeşme'de Reisdere, Alaçatı ve Mordoğan Bozköy bölgelerinin ilk tercihler arasında yer aldığını belirtti. Erilkun, son yıllarda bölgedeki konut üretiminin yanında gerek otel gerek şahsa hizmet veren lüks rezidansların da sayısında ciddi bir artış görüldüğünü belirtti. Çeşme'deki konut metrekare fiyatlarını da değerlendiren Erilkun, ''8.000 TL – 9.500 TL aralığında değişirken daha küçük kullanım alanına sahip rezidanslar için 550.000 TL'den başlayan fiyatlar söz konusu oluyor. Özellikle Çeşme-Urla arasındaki yolun iyileştirilmesiyle bölgeye olan ilgi ve yoğunluk daha fazlalaştı.'' ifadelerini kullandı.

MARMARİS'TE İMAR HAREKETLİLİĞİ

Hakan Erilkun, Marmaris için Ege bölgesinde çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek Marmaris'teki gelişmeleri aktardı. Marmaris koylarının imara açılması nedeniyle bölgede büyük hareketlilik olduğunu söyleyen Erilkun şöyle konuştu: ''Merhum Turgut ÖZAL'ın Okluk Koyu'nda yıkılan yazlığı başta olmak üzere koruma altında olan Göcek, Longöz, Yediadalar, Küfre, Karacasöğüt ve Kandilli koyları imara açılıyor. İşte bu durum Marmaris'i yeniden gayrimenkulün gözdesi yapacaktır. Şu anda bölgede 15 yıl ve üzeri binalarda metrekare satış fiyatı 3.000 TL - 3.500 TL bandındayken sıfır binalarda bu seviye 4.500 TL civarında seyretmektedir.''

BODRUM'DA YALIKAVAK YİNE ZİRVEDE

Bodrum'daki emlak fiyatlarında büyük dalgalanmalar olduğunu söyleyen TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, Yalıkavak'ın ilk tercihler arasındaki yerini koruduğunu ifade etti. Bodrum'daki konut fiyatlarının birçok etkenden ötürü farklılık gösterdiğini söyleyen Erilkun, ''Müstakil villalar genellikle 500 metrekare alan içinde 135 metrekare kullanım alanına sahiptir. Ortalama bir değer vermek gerekirse denize mesafesine göre ikinci el bir villanın değeri metrekare bazında 7.000 TL – 9.750 TL aralığındadır. Lakin bu villayı Yalıkavak'ta almak istediğinizde bu aralığı minimum değer olarak ele almak gerekir.'' şeklinde konuştu.

AYDIN'DA DİDİM HALEN EN GÖZDE

Özellikle yaz dönemini oldukça hareketli geçiren bir başka yer olan Aydın'daki konut fiyatlarını da değerlendiren Hakan Erilkun, Didim'in Aydın'da halen en gözde yer olduğunun altını çizdi. Didim'i fiyatların uygunluğu bakımından çok tercih edildiğini söyleyen Erilkun Aydın'daki konut dünyası hakkında şöyle konuştu: ''Davutlarda binaların ortalama yaşı 19'dur. Bu binalarda metrekare satış fiyatları 2.750 – 3.750 TL arasında değişmekteyken sıfır binalarda 4.000 TL – 5000 TL aralığındadır. Konut alan yabancıların % 70'ini İngilizlerin oluşturduğu ve 14.000'i aşkın İngilizin yaşadığı Didim'de ise 2000 yılından bu yana 17.000'e yakın konut yabancılara satıldı. Bölgede ikinci el konutlarda 1.750 TL'den başlayan metrekare satış fiyatları yeni konutlarda 2.600 TL'den başlıyor.''

İSTANBULLUNUN TERCİHİ SİLİVRİ VE ŞİLE

İstanbul'daki tatil noktaları denince akla gelen ilk ilçeler olan Silivri ve Şile bu yaz da oldukça hareketli günler geçiriyor. Bu iki ilçenin gelişimlerini değerlendiren Hakan Erilkun, Silivri ve Şile'de insanların artık sadece yazın zaman geçirmek için konut satın almadıklarını ifade etti. İki ilçenin de geleceğe yatırım olarak oldukça kazançlı olabileceğini belirten Erilkun, iki bölgeyi de gelişime açık yerler olarak nitelendirdi. Silivri'yi İstanbul'daki satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe olarak gösteren Erilkun, Fenerbahçe Üniversitesi'nin bölgeye yapılacak olmasını artı bir değer olarak yorumluyor. Şile'yi de 3. Köprü'nün bağlantı yollarına yakınlığı ve doğal güzelliklerinin halen korunuyor olması bakımından değerli gören Erilkun, yaz döneminin Şile'ye daha da değer kattığını belirtti. Şile'deki fiyatları da değerlendiren Erilkun, ''Bölgede en yoğun talep gören Çavuş ve Kumbaba mevkilerinde 2016 yılında 3.100 TL olan satılık metrekare fiyatları 3.350 TL civarında seyrediyor.'' şeklinde konuştu.

ANTALYA'DA FİYATLAR UÇTU!

Akdeniz bölgesinden Antalya'yı da değerlendiren Hakan Erilkun, geçen yıla göre emlak fiyatlarında yüzde 9'luk bir artışa dikkat çekti. Antalya'da en çok fiyat artışının Konyaaltı bölgesinde olduğunu söyleyen Erilkun şöyle konuştu: ''Orta ve alt gelir grubuna hitap eden Kepez'de (özellikle Varsak bölgesinde) 1.600 TL civarında olan ortalama metrekare satış fiyatı Eski Lara Yolu'nda 7.000 TL, Konyaaltı Konaklar Bölgesinde 4.500 TL.''


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bulvar Atakent’te satışlar hızla devam ediyor

Bulvar Atakent’te satışlar hızla devam ediyor

Maksem-Oğuzkağan Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Bulvar Atakent projesinde satışlar hızla deva

16 Temmuz 2018


Deniz İstanbul Cazibe Merkezi Olacak

Deniz İstanbul Cazibe Merkezi Olacak

Keleşoğlu Holding tarafından hayata geçirilen Denizİstanbul, İstanbul’un marinaya sahip tek kasabası

16 Temmuz 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum