TAV İnşaat 1,1 Milyar Dolarlık İhaleyi Kazandı

25 Ocak 2016
PAYLAŞ
TAV İnşaat 1,1 Milyar Dolarlık İhaleyi Kazandı

TAV İnşaat, Bahreyn Havalimanı'nın 1,1 milyar dolarlık genişleme ihalesini kazandı...

1,1 milyar dolarlık Bahreyn Havalimanı Genişleme İhalesi'ni TAV İnşaat kazandı. Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dhabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Suudi Arabistan'da Riyad King Khaled Havalimanı Terminal 5, Cidde King Abdülaziz Havalimanı Uçak Bakım Hangarları ve Umman'da Muskat Havalimanı Altyapı İşleri'ni sürdüren TAV İnşaat, Körfez bölgesindeki beşinci ülke başkenti havalimanı inşaat ihalesini de almış oldu.

Mevcutta 4 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet veren Bahreyn Uluslararası Havalimanı, TAV İnşaat'ın hayata geçireceği inşaat ile yolcu kapasitesi 14 milyona ulaşmış olacak. TAV İnşaat Dubai merkezli ortağı Arabtec ile yeni terminal binası, servis binaları ve apron inşa edecek.

Bahreyn Havalimanı Şirketi (BAC-Bahrain Airport Company) CEO'su Muhammed Albinfalah, bu projenin Bahreyn havacılığının son 30 yıldaki en büyük ihalesi olduğuna dikkat çekerek, "Bu yatırım ile havalimanı kapasitesi katlanacak. 2019'dan itibaren Bahreyn bölgenin önemli bir aktarma noktası haline gelecek" şeklinde konuştu.


"TAV İnşaat 1,1 Milyar Dolarlık İhaleyi Kazandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap