Tekfen İnşaat'tan Katar'da yeni proje

Tekfen İnşaat'ın Katar'da yeni bir inşaat projesini daha üstlendiği açıklandı. Firma, 200 milyon dolar yatırımla Doğu Endüstriyel Yolu projesini üstlendi.

01 Ağustos 2017
Tekfen İnşaat'tan Katar'da yeni proje Tekfen Holding'in inşaat sektöründe faaliyet gösteren alt grubu Tekfen İnşaat, daha önceleri birçok inşaat projesini üstlendiği Katar'da yeni bir projeyi daha üstlendi. Firma, 200 milyon dolar yatırımla Doğu Endüstriyel Yolu inşaatını aldı. 27 ay içerisinde tamamlanması hedeflenen proje, iki ayrı viyadüğün yer aldığı 2.5 kilometrelik yol yapımını kapsıyor.

TEKFEN İNŞAAT'IN KATAR'DAKİ 4. PROJESİ

Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, Tekfen İnşaat'ın Katar'daki yeni projesini değerlendirirken büyük potansiyele sahip Katar'ın geleceğinin inşasında kendilerinin de rol almasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Öte yandan Tekfen İnşaat'ın yeni projesiyle birlikte Katar'da sürdürdüğü proje sayısı 4'e çıktı.

''KATAR GLOBAL PİYASADA EN DOĞRU ADRESLERDEN BİRİ''

Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, firmanın Katar'da yürüttüğü faaliyetleri değerlendirirken Katar'ı sürdürülebilir büyüme yönünde önemli adımlar atan ülke olarak tanımladı. Tekfen İnşaat'ın uzun zamandır Katar'da işler yaptığını hatırlatan Kafkaslı, Katar'ı global piyasada yer alan en doğru ülkelerden biri olarak değerlendirdi.

Tekfen İnşaat'ın Katar'da üstlendiği son proje ile firmanın ülkedeki yatırım değerinin 2 milyar 440 milyon dolarlık iş hacmine ulaştığını belirten Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, ''Ülkede inşa ettiğimiz boru hatları, endüstriyel tesis ve otoyol projeleriyle Katar'ın ekonomik ve sosyal gelişiminde rol almaktan gurur duyuyoruz.'' şeklinde konuştu. Levent Kafkaslı son olarak, 'Katar Ulusal Vizyon 2030' hedefleri doğrultusunda tecrübe ve deneyimlerini Katar'la paylaşacaklarını belirtti.

TEKFEN İNŞAAT'IN KATAR'DA 12. YILI

Katar'da iş faaliyetlerine ilk kez 2005 yılında başlatan Tekfen İnşaat, bugüne kadar 4.9 milyar dolarlık iş hacmine ulaşmış oldu. Firmanın son üstlendiği proje olan Doğu Endüstriyel Yolu projesi ve Tekfen-Al Jaber Engineering Ortak Girişimi olarak inşa edeceği Fifth Precinct Stadium projeleri, Katar'ın da Tekfen İnşaat'a duyduğu güveni gösteriyor. Ayrıca Tekfen İnşaat,   geçtiğimiz aylarda Katar'da düzenlenen Expo Turkey by Qatar'da Business of the Year ödülüne layık görülmüştü.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Atış Yapı Bursa’da okul yapacak

Atış Yapı Bursa’da okul yapacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Atış Yapı tarafından hayata geçirilecek olan ‘Kaya Ali Atış İlköğreti

18 Temmuz 2017


Ziraat GYO Faaliyetlerine Başladı

Ziraat GYO Faaliyetlerine Başladı

1,3 milyar lira ödenmiş sermayesi olan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı faaliyetlerine başladı..

07 Kasım 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat