Teknik Yapı’dan 500 Milyon TL’lik 3 Yeni Proje

Teknik Yapı, Fikirtepe, Suadiye ve Denizli'de olmak üzere 500 milyon TL'lik 3 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. İşte detayları

09 Kasım 2015
Teknik Yapı’dan 500 Milyon TL’lik 3 Yeni Proje

Teknik Yapı, Fikirtepe, Suadiye ve Denizli'de olmak üzere 500 milyon TL'lik 3 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. İşte detayları...

Emlak editörleri ile bir araya gelen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 2016 yatırımlarını anlattı.

2016 yılında İstanbul'da Fikirtepe ve Suadiye'nin yanı sıra Denizli'de de yeni bir projelerinin olduğunu belirten Durbakayım, 3 projede toplam 500 milyon TL'lik yeni yatırım yapacaklarını söyledi.

FİKİRTEPE PROJESİ RUHSAT AŞAMASINDA
Fikirtepe kentsel dönüşüme 4 adada girdiklerini hatırlatan Durbayakım, "Fikitepe'de toplam 4 adada dönüşüm yapıyoruz. İlk iki adada Concord istanbul projemiz var. Concord İstanbu projesinde inşaat ve satışlar hızla ilerliyor. Şimdi kalan 2 adayı geliştireceğiz. 16 dönümlük bir yer. Yaklaşık 850 konut geliştireceğiz. Fikirtepe projemiz şu an ruhsat aşamasında ruhsatımızı alıp 2016'nın başında satışlara da başlayacağız" dedi.

KAT İRTİFAKINI ALMADAN SATIŞ YAPMAK CİNAYETTİR
Fikirtepe'de proje yapmanın zorluklarına dikkat çeken Durbakayım, "Fikirtepe çok zor bir yer. Biz bu zoru başardık. Toplam 4 adamız var. İlk iki adada ruhsat ve kat irtifakını almadan satışa çıkmadık. Kalan son 2 adada da aynısını yapacağız. Kat irtifakını almadan satışa çıkmayız. Çünkü kat irtifakını almadan satışa çıkmak bence bir cinayettir" ifadesinde bulundu.

Suadiye Sahil SİTESİ'Nİ DÖNÜŞTÜRECEK
İstanbul'daki ikinci projelerini de Suadiye'ye yapacaklarını belirten Nazmi Durbakayım, "Kentsel dönüşüm kapsamında Suadiye Sahil Sitesi'ni dönüştüreceğiz. Yaklaşık 50 yıl önce plaj evleri olarak inşa edilen Suadiye Sahil Sitesi, artık ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Burada toplam 70 bağımsız birim vardı. Mirasçılarla birlikte 130 hak sahibi bulunuyor. 2016'ın başında Suadiye Sahil Sİtesi Teknik Yapı projesimize de başlayacağız. Ruhsatımızı aldık. 115 bağımsız birimden oluşuyor. Suadiye Sahil Sitesi Teknik Yapı fiyatları ise metrekare bazında 8 bin ile 10 bin dolar arasında olacak.

İSTANBUL'UN EVORA'SI DENİZLİYE TAŞINIYOR
Emlak Konut GYO Denizli Merkezefendi arsa ihalesini 514 milyon 727 bin 778 TL ile kazanan Teknik Yapı, Denizli'de karma konseptli bir proje yapacak. İstanbul Tuzla'daki Evora istanbul projesini Denizli'ye götüreceklerini söyleyen Nazmi Durbakayım, "Teknik Yapı olarak 2004'te başladığımız konut hamlesinde Anadolu'dan birçok insan gelip bizden daire satın aldık. Dedik ki artık biz onların ayağına gidelim. Emlak Konut'tan aldığımız Denizli arsası üzerinde karma konseptte bir proje yapacağız. Konut+ticaret+turizm birimleri yer alacak. 115 bin metrekarelik arsa üzerinde toplam bin 500 konuttan oluşacak. Burada yönesel mimariye uygun konseptte bir projeye tasarlayacağız. Teknik Yapı Denizli projesinde fiyatlarımız ortalama 2 bin 500 TL civarında olacak" diye konuştu.

1 ALAN 3 KAZANACAK
Tuzla Evora İstanbul projesinden konut alanlar ciddi kazanç sağladıklarını belirten Durbakayım, "Evora İstanbul'dan daire alanlar minimum yüzde 60 prim yaptılar. Denizli projesinde de farklı bir şey beklemiyorum. Bir alan 3 kazanacak" ifadesinde bulundu.

ANADOLU'YA YENİ YATIRIMLAR VAR
Denizli'nin yanı sıra farklı Anadolu illerinde de yatırımlarının olacağını söyleyen Durbakayım, "Bu tip projelere devam edeceğiz. Şirketin dinamik kalabilmesi için yeni bölgeler ve yeni konseptler geliştirmesi lazım. Bu anlamda Denizli projesi bize heyecan kattı" dedi.

ALTERNATİF YOLLARINIZ VARSA FIRTINADAN HER ZAMAN SAĞLAM ÇIKARSINIZ
Seçim öncesi inşaat sektöründe yaşanan durgunluğa da değinen Durbakayım, "Türkiye toprak olarak da nufüs olarak da oldukça büyük bir ülke. Yeni seçimler olabilir, iktidarlar değişebilir ama bunlar bizim işi etkilememesi lazım. Çünkü bizim yaptığımız işler 2-3 yıllık işler. Bu süreçte de alternatif yollarınız varsa fırtınadan her zaman sağlam çıkarsınız" ifadesinde bulundu.

ÜRETİCİ HAKLARI İSTİYORUZ
Bizi iyi bilen yada herşeyden önemlisi bizi iyi dinleyen bir bakan istiyoruz diyen Durbakayım, "Bu şu ana kadar ki bakanlar kötü anlamında değil. Ama yeni kurulacak olan kabinede bizi iyi bilen en azından bizi iyi dinleyecek bir bakan istiyoruz. Tüketici hakları olduğu gibi üretici hakları da olsun istiyoruz"dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

benay batallı

08 Nov 2016, 17:51

fiyat listesi talep ediyorum


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.