Tekstilcisi de Emlakçı Oldu Ev Hanımı da....

Emlak sektörüne ilgi her geçen gün artıyor. 180 bin danışmandan 130 bininin kayıt dışı olduğuna dikkat çken REsearch Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Deveci, tekstilci de emlakçı oldu ev hanımı da dedi...

14 Haziran 2016
Tekstilcisi de Emlakçı Oldu Ev Hanımı da.... Emlak sektörüne ilgi her geçen gün artıyor. 180 bin danışmandan 130 bininin kayıt dışı olduğuna dikkat çken REsearch Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Deveci, tekstilci de emlakçı oldu ev hanımı da dedi...

Emlak sektörüne ilgi her geçen gün artıyor. Hemen herkes emlakçı oldu. Bu işi profesyonel olarak yapan kurumlar ise bu durumdan oldukça şikayetçi.

Tekstil, otomotiv ve ilaç sanayi gibi alanlardan sektöre yoğun bir giriş olduğuna dikkat çeken REsearch Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Deveci, ev hanımlarının da emlak danışmanlığına meraklı olduğunu söyledi.

İTALYA VE İSPANYA’YI SOLLADIK
Türkiye’de emlak danışmanlarının adedinin 180 bini bulduğuna dikkat çeken Deveci, ülke olarak İtalya ve İspanya’yı geride bıraktığımızı ifade etti.

180 BİNİN 130 BİNİ KAYIT DIŞI
Deveci; 180 bin danışmanın 50 bini kayıtlı 130 bini kayıt dışıdır. Avrupa ve ABD’de kayıt dışı danışmanlık hizmeti vermek mümkün değil” dedi.

SEKTÖRÜ GERİYE ÇEKİYOR
Kayıt dışı faaliyet yürütenlerin hizmet kalitesini geri çektiğini vurgulayan Deveci, “Parlamentoda ele alınan Emlak Müşavirliği ve Emlak Danışmanlığı Kanunu’nun yürürlüğü halinde ve uygulama yönetmenliğinin tam olarak yayınlanması halinde yaptırımlar sektöre değer katacaktır” ifadelerini kullanıyor.

EĞİTİM ŞART
Emlak sektöründe eğitim, birikim ve belge aranmadığını belirten Deveci, bu durumun yanlış yatırımlara neden olduğunu ve eğitimin şart olduğunu belirtiyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat