Tema Park İşçilerinden Olaylı Eylem!

İstanbul Küçükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Eylül 2014
Tema Park İşçilerinden Olaylı Eylem!

Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş ve Avrupa Konutları'nın ortak olduğu projenin şantiyesinde isyan çıktı.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Halkalı'da Tema Park isimli bir site inşaatında çalışan yüzlerce işçi, çalışma koşullarının kötü olduğu gerekçesiyle eylem yaptı.

Çalışma koşullarından şikayet eden işçilerden bazıları "Yemeklerimizden böcek ve kurt çıkıyor. Hepimiz sağlık sorunları yaşıyoruz" dedi.

Tema Park projesinin yetkilileri ise sorunun çözümü için görüşmelere başladıklarını söyledi.

ŞANTİYEYE GİRDİLER

Yolu trafiğe kapatarak inşaat malzemelerini yakan işçiler bir süre sonra toplu halde şantiye içerisine girdi.

TOMA GÖNDERİLDİ

İşçi eylemi nedeniyle şantiye bölgesine çok sayıda çevik kuvvet polisi ve TOMA gönderildi.

İtfaiye ekipleri yakılan inşaat malzemelerini söndürerek yolu trafiğe açtı. Bir polis helikopteri de şantiye üzerinde uçuş yaparak çevreyi kontrol etti.

TORUN CENTER'DAKİ ASANSÖR KAZASI TETİKLEDİ

İstanbul'un en büyük konut projelerinden biri olan Tema Park'ın şantiyesinde bailayan iş bırakma eyleminin Torun Center'da dün meydana gelen ve 10 işçinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kazanın tetiklediği öngörülüyor.

Mecidiyeköy'de inşa edilen ve Torunlar GYO'nun yapımını üstlendiği Torun Center projesinin şantiyesinde yaşanan üzücü kazadan sonra olay yerinde toplanan vatandaşların müdahaleye maruz kaldığını iddia etmesi ve Tema Park işçilerinin de benzer durumdan muzdarip olması, güvenlik güçleri ile eylem yapan işçi ve vatandaşların arasında büyük bir anlaşmazlığın olduğunu da gözler önüne seriyor.

Torun Center'da yaşanan kazanın ardından olay yerinde bulunan vatandaşlar kameralare böyle dert yandı:HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.